Prodeje telefonu se zastavily a pomalu padají

Růžové časy pro prodejce mobilních telefonu jsou asi za námi. Vypadá to, že trh se pomaličku nasytil a již teď budou prodeje lehce a pomalu klesat. Mluvíme však o celkovém prodeji. Prodeje jednotlivých výrobců mohou růst, protože si je přebírají konkurenti. Ve čtvrtém čtvrtletí roku 2017 jsme mohli zaznamenat propad prodejů telefonu. Podle všeho se […]

Samsung Galaxy X

Růžové časy pro prodejce mobilních telefonu jsou asi za námi. Vypadá to, že trh se pomaličku nasytil a již teď budou prodeje lehce a pomalu klesat. Mluvíme však o celkovém prodeji. Prodeje jednotlivých výrobců mohou růst, protože si je přebírají konkurenti.

Ve čtvrtém čtvrtletí roku 2017 jsme mohli zaznamenat propad prodejů telefonu. Podle všeho se jedná o 9% propad oproti roku 2016.

Upgrade telefonu, Čína nebo 1000$ iPhone X, Note 8

Problémem jsou asi i dlouhé cykly pro upgrade telefonu a to zájmena v Číně, kde střední třídy telefonu se stávají „dostatečně dobrými“, mezitím kdy průměrné ceny rostou stále nahoru. Když se na to podíváte, tak je tady i telefon za 1000$ a to je třeba iphone X, Note 8 nebo Pixel 2 XL.

Prodeje

Prodeje

Výzkum prokázal také něco, jako je souvislost s prodeji mobilních telefonu a jejich cenami. Zaznamenali obrovský skok v průměrné prodejní ceně a to o celých 10% meziročně.  Meziročně se prodej zvýšil pouze i 1.3%. Minulý rok to bylo o 3.3%. Znamená to, že prodeje klesají a ceny telefonu nejsou pro uživatele už přívětivé?

Je docela možné, že někteří výrobci ceny přemršťují a lidem opravdu stačí to, co vlastně mají.

zdroj: phonearena