Project Astra: Google Glass, které si zasloužíme

Na letošním I/O 2024 Google DeepMinds Sir Demis Hassabis nazval brýle novým formátem, ale opravdoví technologičtí nadšenci vědí, že Google ve skutečnosti před deseti lety revolučním způsobem prosazoval chytré brýle. To…

Project Astra: Google Glass, které si zasloužíme

Na letošním I/O 2024 Google DeepMinds Sir Demis Hassabis nazval brýle novým formátem, ale opravdoví technologičtí nadšenci vědí, že Google ve skutečnosti před deseti lety revolučním způsobem prosazoval chytré brýle. To byl jeden kousek hardwaru, který můžeme s jistotou říci, že byl své doby předstihem.

Jedním z prvních kroků Google v oblasti chytrých brýlí byly Google Glass, které se poprvé objevily v roce 2012. Tyto brýle umožňovaly uživatelům snadný přístup k informacím a funkcím pomocí hlasových příkazů a dotykem na sklo. Přes technologické inovace a pokroky v oblasti nositelné technologie se však Google Glass nikdy nestaly široce přijímaným produktem.

Dnes se zdá, že chytré brýle jsou zase na vzestupu. Technologické společnosti jako Apple, Facebook nebo Microsoft investují do vývoje nových modelů s rozšířenou realitou a dalšími inovacemi. Je otázkou, zda se tentokrát podaří chytrým brýlím zaujmout širší publikum a stát se běžným doplňkem denního života.

**FAQ:**
1. Jsou chytré brýle bezpečné pro oči?
2. Jaká funkcionalita se očekává u nových modelů chytrých brýlí?
3. Jakou cenu budou mít chytré brýle ve srovnání s běžnými brýlemi?

Zdroj: https://www.androidpolice.com/project-astra-google-glass-demo/