Vypnout reklamy

Vyhledejte aplikaci nebo hru níže

Google využívá Projekt Loon balóny, aby obnovil telekomunikační služby v Portoriku.

Určitě víte, že ostrov Portoriko byl naprosto zničen posledním hurikánem, který dosáhl stupně 4 z 5. Vítr a déšť způsobil jak záplavy, sesuvy půdy ale také zničení celkové infrastrukturu. Spousta lidí je bez elektřiny a hlavně bez mobilních telefonu. Podle telekomunikačního úřadu v Americe je 83% telekomunikačních služeb zničeno.
Google

Určitě víte, že ostrov Portoriko byl naprosto zničen posledním hurikánem, který dosáhl stupně 4 z 5. Vítr a déšť způsobil jak záplavy, sesuvy půdy ale také zničení celkové infrastrukturu. Spousta lidí je bez elektřiny a hlavně bez mobilních telefonu.

Podle telekomunikačního úřadu v Americe je 83% telekomunikačních služeb zničeno. To nutí veškeré poskytovatelé služeb nalézt prozatímní cestu, jak udělat vše proto, aby síť fungovala. Včera vyšla informace, že Google získal povolení od úřadu využít balóny k tomu, aby pokryl nejkrytičtější oblasti.

Project Loon

Project Loon

Zpátky v roce 2013 Google spustil tento projekt na nebe Nového Zélandu. Balóny dokážou přenést technologií, která dovolí obnovit služby pro telekomunikaci tam, kde to není možné.

Obnovení infrastruktury komunikačních služeb

Předseda telekomunikačního úřadu v U.S oznámil, že vytvoří pracovní síly pro obnovení celého Portorika a Panenských ostrovů. Pai uvedl, že se jedná také o přestavbu komunikační infrastrukturu a obnovení komunikačních služeb.

Nejhorší v Portoriku je to, že veškeří operátoři jako At&T, T-Mobile a Sprint jsou stále vypnuté a nefungují. Ale operátor Claro, který pochází z Mexika funguje.

Portoriko patří U.S, tak stejně jako Panenské ostrovy.

zdroj: investing.com