Vypnout reklamy

Prototyp skládaného telefonu Xiaomi

Xiaomi má skládaný telefon, který se otevírá směrem dovnitř, ale nemá telefon, který se otevírá směrem ven, podobně jako má Samsung. Důvodem je

Pojďme se podívat, jak by takový telefon mohl v budoucnu vypadat. V roce 2019 se rozhodla firma Xiaomi vydat na cestu skládaných telefonu. Po více jak třech letech jsou tady k dispozici další informace a fotografie zařízení v reálném provedení, což je prozatím prototyp.

Design je takový, jak jsme mohli vidět v roce 2019 v souboru patentů, který Xiaomi vydalo. Zařízení disponuje celkem čtyřmi kamerami, kde je i LED blesk. Telefon měl obsahovat duální baterií, kde ta větší baterie disponuje 3500 mAh kapacitou.

Dostáváme také potvrzení, že telefon bude mít čip Qualcomm Snapdragon 855 a modem X50 s podporou 5G. K dispozici je i jedna velmi povedená a kvalitní fotografie. Problémem byla pravděpodobně odolnost tohoto telefonu, proto se telefon nedostal na svět. Prozatím se ohebný telefon podařilo vytvořit firmě Samsung. V této situaci firma Xiaomi zvolila jiný styl a to skládaní dovnitř v rámci Mix Fold.

Nyní zbývá než doufa, že dorazí i telefon, který se bude otevírat směrem ven.