Vypnout reklamy

První promo videa Snapdragon 8 Gen 2

Nový čip Snapdragon 8 Gen 2 má i své promo videa, která ukazují přednosti tohoto čipu. Vylepšené GPU, CPU i ISP pro fotografie, AI nebo raytracing.

Qualcomm představil novou generaci vlajkového čipu. Ten zamíří do prémiových telefonu. O čem tedy tento čip je? Již jsme o tom psali v minulé novince, ale tentokrát máme k dispozici promo videa.

Mluví se o ISP jednotce která má 18-bit se třemi kamerami 36MPx, které může telefon mít a ISP jednotka s tím nebude mít problém. Také došlo na nový AI hardware, která dokáže segmentovat obraz do tváře, vlasů, pozadí a dále dokáže zlepšit portrétový režim. Dále došlo na zlepšení odrazu vody s podporou ray tracingu. Vypadá to, že konzolová grafika míří na mobilní telefony.

Co se týče CPU jednotky, tak tady dochází o 35% zlepšení výkonu a 40% lepší efektivnost ve využití baterie. Dále o 25% vyšší výkon GPU a o 45% lepší efektivita oproti Snapdragon 8 Gen 1. K dispozici je i druhé promo video, které se zaměřuje na lepší zvuk.

Také jde o první čip s podporou Wi-Fi 7 (802.11be) i když moc routerů s podporou Wi-Fi 7 ještě moc není. Samozřejmě je i zpětná podpora.