Vypnout reklamy

Android P. Které telefony nový systém dostanou jako první?

Vydáno dne: 1.7.2018

Další velká aktualizace systému Android dorazí ve třetím čtvrtletí roku 2018. Předtím než vyjde, tak máte možnost otestovávat jeho beta verze, ale jen v případě kompatibility s vaším chytrým telefonem. K dispozici máme seznam, na které telefony Android P vyjde. Android Beta byl po většinu času k dispozici pouze na Google Pixel a Nexus telefony. […]

Další velká aktualizace systému Android dorazí ve třetím čtvrtletí roku 2018. Předtím než vyjde, tak máte možnost otestovávat jeho beta verze, ale jen v případě kompatibility s vaším chytrým telefonem. K dispozici máme seznam, na které telefony Android P vyjde.

Android Beta byl po většinu času k dispozici pouze na Google Pixel a Nexus telefony. Nicméně od toho roku je vše jinak, protože Android Oreo disponuje Projektem Trable (který rozděluje systém a veškeré HW ovladače). Pokud máte systém Android Oreo od prvopočátku zakoupení telefonu, tak máte v telefonu rozdělené sekce. Tímto způsobem mohou OEM vývojáři rychleji dostávat aktualizace pro své telefony a tentokrát to půjde i s Android Beta, protože OEM vývojáři nemusí neustále předělávat celý systém.

Seznam telefonu

 1. Google Pixel
 2. Google Pixel XL
 3. Google Pixel 2
 4. Google Pixel 2 XL
 5. Essential Phone
 6. Nokia 7 Plus
 7. OnePlus 6
 8. Oppo R15 Pro
 9. Sony Xperia XZ2
 10. Vivo X21UD
 11. Vivo X21
 12. Xiaomi Mi Mix 2S

Nokia nedávno přivedla Android P aktualizace (beta verze) na tři své další telefony, jako jsou Nokia 6.1, Nokia 7 a Nokia 8 Sirocco, ale pravděpodobně jen v Číně. 

Android P Beta jen na určitých telefonech

Android P Beta se objeví jen na některých určitých telefonech. Zjistíte to přes nastavení telefonu, kde je verze softwaru a aktualizace. Většinou se zde objeví notifikace, že je aktualizace dostupná, ale u beta verze to nebude a tak se k tomu musíte dostat manuálně a manuálně spustit aktualizaci systému.

Časová osa

Google vydal první Android P ve verzi pro vývojáře a to 7. března 2018. Následovala Alpha verze, poté Google odhalil první Android P Beta (developer preview 2) a to na Google I/O a tedy 8. května 2018.

Třetí Android P preview 3 (beta 2) vyšla 6. června 2018. Tento build již má veškeré finální API rozhraní a oficiální SDK.

Teď už chybí Preview 4 (kandidát na testování) a Preview 5 (kandidát na finální testování). Poté už je jenom finální vypuštění systému.

Jak sami můžete vidět, tak čtvrtá preview verze má přijít teď na konci června (avšak nedorazila?) a pátá verze pak na konci července. Oficiální verze Android P pak na počátku srpna 2018.

zdroj: androidauthority

Buroň Tomáš
Tágy: