Android P. Které telefony nový systém dostanou jako první?

Další velká aktualizace systému Android dorazí ve třetím čtvrtletí roku 2018. Předtím než vyjde, tak máte možnost otestovávat jeho beta verze, ale jen v případě kompatibility s vaším chytrým telefonem. K dispozici máme seznam, na které telefony Android P vyjde. Android Beta byl po většinu času k dispozici pouze na Google Pixel a Nexus telefony. […]

Android P

Další velká aktualizace systému Android dorazí ve třetím čtvrtletí roku 2018. Předtím než vyjde, tak máte možnost otestovávat jeho beta verze, ale jen v případě kompatibility s vaším chytrým telefonem. K dispozici máme seznam, na které telefony Android P vyjde.

Android Beta byl po většinu času k dispozici pouze na Google Pixel a Nexus telefony. Nicméně od toho roku je vše jinak, protože Android Oreo disponuje Projektem Trable (který rozděluje systém a veškeré HW ovladače). Pokud máte systém Android Oreo od prvopočátku zakoupení telefonu, tak máte v telefonu rozdělené sekce. Tímto způsobem mohou OEM vývojáři rychleji dostávat aktualizace pro své telefony a tentokrát to půjde i s Android Beta, protože OEM vývojáři nemusí neustále předělávat celý systém.

Seznam telefonu

 1. Google Pixel
 2. Google Pixel XL
 3. Google Pixel 2
 4. Google Pixel 2 XL
 5. Essential Phone
 6. Nokia 7 Plus
 7. OnePlus 6
 8. Oppo R15 Pro
 9. Sony Xperia XZ2
 10. Vivo X21UD
 11. Vivo X21
 12. Xiaomi Mi Mix 2S

Nokia nedávno přivedla Android P aktualizace (beta verze) na tři své další telefony, jako jsou Nokia 6.1, Nokia 7 a Nokia 8 Sirocco, ale pravděpodobně jen v Číně. 

Android P Beta jen na určitých telefonech

Android P Beta se objeví jen na některých určitých telefonech. Zjistíte to přes nastavení telefonu, kde je verze softwaru a aktualizace. Většinou se zde objeví notifikace, že je aktualizace dostupná, ale u beta verze to nebude a tak se k tomu musíte dostat manuálně a manuálně spustit aktualizaci systému.

Časová osa

Google vydal první Android P ve verzi pro vývojáře a to 7. března 2018. Následovala Alpha verze, poté Google odhalil první Android P Beta (developer preview 2) a to na Google I/O a tedy 8. května 2018.

Třetí Android P preview 3 (beta 2) vyšla 6. června 2018. Tento build již má veškeré finální API rozhraní a oficiální SDK.

Teď už chybí Preview 4 (kandidát na testování) a Preview 5 (kandidát na finální testování). Poté už je jenom finální vypuštění systému.

Jak sami můžete vidět, tak čtvrtá preview verze má přijít teď na konci června (avšak nedorazila?) a pátá verze pak na konci července. Oficiální verze Android P pak na počátku srpna 2018.

zdroj: androidauthority