Ming-Chi Kuo: Qualcomm má problémy se snímačem otisků prstů pod displejem

Ani firmě Qualcomm se nedaří vyladit snímač otisků prstů pod displejem, tak jak to chtěl Ming-Chi-Kuo. Problémy jsou s přesností a také s rychlostí snímače. Právě nedávno byl představen prototyp telefonu Vivo, který tímto snímačem ultrasonic disponuje. Samsung i Apple se potýkají s problémy s tímto snímačem a to
Qualcomm snímač otisků pod displejem

Ani firmě Qualcomm se nedaří vyladit snímač otisků prstů pod displejem, tak jak to chtěl Ming-Chi-Kuo. Problémy jsou s přesností a také s rychlostí snímače. Právě nedávno byl představen prototyp telefonu Vivo, který tímto snímačem ultrasonic disponuje.

Samsung i Apple se potýkají s problémy s tímto snímačem a to zase takovým, že v oblasti, kde ten snímač je, tak je světlejší místo.

Problém je potřeba vyřešit a to co nejdříve

Nicméně Qualcomm chce problém co nejrychleji vyřešit a jedná se o klíčové problémy jako je rychlost reakce a přesnost. To musí být vyřešeno dřív, než se technologie dostane na trh. Na demonstrovaném telefonu Vivo byla zlepšená rychlost reakce, ale stále není dostatečně rychlý a přesný proto, aby se dal lidmi používat.

Technologie má vysoké požadavky

Nicméně, aby tato technologie fungovala, tak je zapotřebí tenčí kryté sklo a flexibilní OLED panel. Tyto technologie jsou prozatím snem pro většinu výrobců telefonu, protože tato technologie není vůbec levná a dostupná.

Qualcomm věří v ultrasonic, že bude dostupný příští léto

Snímač otisků prstů ultrasonic od Qualcomm

Snímač otisků prstů ultrasonic od Qualcomm

Nicméně Qualcomm věří, že technologie snímače otisků prstů pod displejem bude k dispozici v chytrých telefonech příští léto.

Mezitím však Samsung pracuje na svým vlastním snímačem otisků prstů, ale ten se právě taktéž zasekl na problému se světlejšími místy. Teď je to jen závod, kdo to zvládne dřív a hlavně, kdo bude mít technologii perfektně odladěnou.