Vypnout reklamy

Qualcomm míří na PC

Nový Qualcomm čip nabízí spoustu výkonu a má být určen pro Windows. Qualcomm takové čipy sice vyvíjí již od minulého roku, ale v

Čipová společnost z USA Qualcomm míří i na PC. Firma sice vyvíjí takové čipy od minulého roku, ale prozatím se nedostala k tomu, aby byly tyto čipy aplikovatelné v reálném prostředí. Nová zpráva říká, že v roce by mohl dorazit nový čip s kódovým označením „Hamoa“.

Čip Hamia nabídne 12 procesorových jáder ve formátu 8+4. Velké zapouzdření těchto jáder nabídne až 8 jáder pro vysoký výkon a další čtyři budou v pouzdře pro ekonomickou činnost, tedy nižší spotřebu a nižší výkon.

Čip bude podporovat také GPU jednotku. Podle informací budou jádra postavena na Nuvia Phoenix designu, který byl vytvořen v Apple, kteří pracovali na čipech ARM pro Apple. Qualcomm dostal pod svou správu právě startup Nuvia a není žádným překvapením, že Qualcomm následně začal používat tuto novou architekturu.

Zprávy naznačují, že výkon tohoto čipu je velmi slibný, tak je možné, že konečně dostaneme čip založeny na ARM architektuře, který bude dobře fungovat s Windows.