Vypnout reklamy

Qualcomm obnoví dodávky do firmy Huawei

Vydáno dne: 2.10.2019

Qualcomm obnoví dodávky čipu pro společnost Huawei na základě speciální licence, kterou firma obdržela od Amerického ministerstva.

Každá firma, která spolupracovala s Huawei musela projít těžkými časy, protože ze dne na den nemohli prodávat své výrobky svému největšímu odběrateli.

Qualcomm byla jedna z nich. Nicméně šéf Steve Mollenkopf potvrdil, že Qualcomm potvrdil spolupráci s Huawei. Podle šéfa Qualcomm hledá také jak zabezpečit dlouhodobé dodávky s Huawei.

Huawei
Huawei

V červenci amerika oznámila, že aby mohli společnosti s Huawei obchodovat, tak musí mít speciální licenci. Jedním z hlavních bodů bylo, že společnosti budou moci prodávat pouze široce dostupe komponenty, což jsou i mobilní čipy.

V srpnu pak vzešla platnost na 90 dní prodloužení obchodní licence s US společnostmi. Později ten měsíc požádalo asi 130 společností o speciální licenci.

Přesto, že firma Huawei vyrábí své vlastní čipy, tak Huawei stále potřebuje pro své některé telefony čipy od Qualcomm. Huawei podle všeho v roce 2018 utratilo 11 miliard dolarů v obchodování s americkými společnostmi a to včetně Qualcomm, Intel a Micron.

Zdroj

Můžeš to zkusit vyhledat

Buroň Tomáš