Qualcomm optimalizoval čipy Snapdragon a Google Project Treble zvládne aktualizace rychleji na Android P

Qualcomm dnes oznámil, že optimalizoval několik svých čipů Snapdragon pro systém Android P. Jedná se o vylepšení u Snapdragon 845, SNapdragon 660, Snapdragon 636. Právě partnerství s Google umožnilo Qualcomm přistoupit do kódu nového systému Android o něco dřív a změnit své čipy tak, aby na systému fungovaly co nejrychleji. Aktualizace systému Android jsou problém […]

Qualcomm dnes oznámil, že optimalizoval několik svých čipů Snapdragon pro systém Android P. Jedná se o vylepšení u Snapdragon 845, SNapdragon 660, Snapdragon 636.

Právě partnerství s Google umožnilo Qualcomm přistoupit do kódu nového systému Android o něco dřív a změnit své čipy tak, aby na systému fungovaly co nejrychleji.

Aktualizace systému Android jsou problém už od téměř prvopočátku, kdy se systém aktualizoval. Už od Android 2.1 se aktualizace velmi táhnou.

Podle posledních dat se ukazuje, že pouze 4.6% uživatelů má nainstalováno systém Android Oreo. Právě s projektem Treble Google plánuje vytvořit z Androidu modulární systém a vytvářet tak aktualizace mnohem jednodušeji.

Nicméně vše to je v teoretické rovině a praxe bude poněkud jiná. V březnu pouze jeden výrobce aktualizoval telefon na Android Oreo a to byl telefon vyroben Googlem.