Vypnout reklamy

Qualcomm oznámil 3D Sonic senzor druhé generace

Qualcomm představil nový senzor, který je pod obrazovkou a to druhé generace, který se oficiálně nazývá jako 3D Sonic Gen 2. Na rozdíl od ostatních snímačů pod displejem, tak Qualcomm zůstává u ultrasonické technologie, což znamená, že používá zvukové vlny, kde softwarově vytvoří 3D otisk a ten se pak používá k autentizaci.

První generaci Qualcomm 3D Sonického senzoru mají telefony Galaxy S10, Note 10, S20 a Note 20. Co se týče výkonu, tak je to velkou otázkou. Přesností a rychlostí s ostatními optickými senzory se moc nedokáže vyrovnat, protože OnePlus nebo Huawei nabízejí rychlejší a přesnější optické řešení (oproti ultrasonic).

Nicméně druhá generace Qualcomm 3D Sonic Senzor slibuje o 50% rychlejší autentizaci než předchůdce a je o 77% větší. První generace senzoru měla prostor pro autentizaci otisku opravdu malý.

První generace měla plochu 4 x 9 mm a nová generace má 8 x 8 mm. Nový senzor je tenký a má pouze 0.2mm a lze ho umístit i do telefonu, které se skládají nebo jsou flexibilní. Jsme tedy zvědaví, jestli Samsung umístí tento snímač do skládaných telefonu ještě tento rok.