Qualcomm oznámil Snapdragon satelity pro Android

Satelity na orbitě od společnosti Iridium budou pomáhat Qualcomu a jeho uživatelům (telefony, auta, notebooky) s tím, že v případě nebezpečí dojde k připojení na satelity. Tedy SOS bude zavoláno vždy a odkudkoliv.

Apple představil ve svém telefonu iPhone 14 satelitní připojení se satelity, které fungují ale jen v případě nebezpečí a připojí se k ním ve chvíli, když nemáte signál. Na CES Qualcomm však došlo i k jinému oznámení.

Na nových prémiových telefonech, které dorazí, tak bude možnost se připojit k satelitům. Společnost vytvořila partnerství se společností Iridium, která má na orbitě 66 silných satelitů. Pro tuto společnost je konkurence právě Globalstar, kterou využívá Apple.

Snapdragon satelity umožní dvoucestné zprávy pro použití v nebezpečí a jde jak o SMS zprávy, tak i další aplikace pro zprávy. Nicméně Qualcomm zároveň sděluje, že nebudou satelity určené pouze pro to, když jste v nebezpečí, ale i když budete v místech, kde není signál, tak se připojí na satelit.

Tato možnost začíná fungovat na čipu Snapdragon 8 Gen 2. Nicméně se satelity se půjde dát spojit v nových high-end telefonech, které dorazí ve druhé polovině roku 2023. To samozřejmě platí i o jiných zařízeních s čipem Qualcomm, ať je to notebook, tablety, auta, IoT zařízení.

Garmin také spolupracuje s Qualcomm a bude mít také tuto možnost se satelity v případě nebezpečí.