Qualcomm představil Snapdragon 855

Včera Qualcomm odhalil nový čip Snapdragon 855 na Hawaji. Nový čip se tedy nebude jmenovat Snapdragon 8150, jak všichni předpokládali, ale klasicky Snapdragon 855.  Nový čip je vyroben na 7nm výrobním procesu, což znamená lepší využití elektrické energie a tím i delší výdrž mobilního telefonu na baterií. Avšak krom
Qualcomm

Včera Qualcomm odhalil nový čip Snapdragon 855 na Hawaji. Nový čip se tedy nebude jmenovat Snapdragon 8150, jak všichni předpokládali, ale klasicky Snapdragon 855. 

Nový čip je vyroben na 7nm výrobním procesu, což znamená lepší využití elektrické energie a tím i delší výdrž mobilního telefonu na baterií. Avšak krom toho nový čip vnáší do mobilního světa i lepší výkon, vylepšenou umělou inteligencí s dedikovaným procesorem pro výpočet AI. Právě díky tomuto procesoru je výpočet až 3x rychlejší, než u předešlých čipech.

Dedikovaný procesor pro výpočet AI

Právě nový dedikovaný procesor zvládne zpracovat hloubku ve fotografiích a to až 60 snímků za sekundu, což výrazně vylepšuje rozšířenou realitu, která právě hloubky scény využívá. Nový obrazový procesor nabízí 4K HDR nahrávání při 60fps.

Na události krom čipu byl oznámen i ultrasonic snímač otisků prstů v displeji. Qualcomm ho marketingově nazývá Qualcomm 3D Sonic Sensor, který dokáže detekovat otisk i v případě, že ho máte mokrý nebo je displej pokryt vodou.

Qualcomm Snapdragon 855 jako jeden z mála disponuje novým modemem X50 a zároveň X24 LTE modemem. Nový modem X50 nabízí 5G připojení pro telefony v roce 2019. Po internetu se šíří dotazy, proč někteří naší operátoři nedisponují 5G sítí. 

Co Česká republika?

Důvodem je malá podpora zařízení. Příští rok 2019 dorazí první telefony s modemem podporující 5G sítě. Nicméně musíte mít nový telefon. Nelze udělat upgrade, protože starší telefony modem pro podporu 5G nemají a nelze je ani softwarově upravit. Zároveň poté budou operátoři zvažovat zavedení 5G sítě na našem území, protože se investice musí vyplatit. Zároveň upozorňujeme, že nelze jen vyměnit SIM kartu.

5G neznamená, když máte na mobilu VoLTE nebo LTE. Stále se jedná o síť 4G.

Zdroj