Qualcomm přejmenuje čipsety Snapdragon na řadu X

Qualcomm je vynikající v návrhu čipových sad, ale ne tak moc ve svém pojmenování. Koncem roku 2018 představil čipovou sadu Snapdragon 8cx, která byla určena pro zařízení s Windows ARM. Od…

Qualcomm přejmenuje čipsety Snapdragon na řadu X

Qualcomm je vynikající v návrhu čipových sad, ale ne tak moc ve svém pojmenování. Koncem roku 2018 představil čipovou sadu Snapdragon 8cx, která byla určena pro zařízení s Windows ARM. Od té doby představil další „c“ zařízení – ta s vyšším výkonem dostávají příponu „cx“, zatímco zařízení střední třídy dostávají pouze „c“. Nyní se společnost rozhodla přehodnotit své značení a změnit ho na Snapdragon X Series.

Tato změna přichází po „rozsáhlých analýzách“ a zpětné vazbě od spotřebitelů, kteří si myslí, že jména s příponou „c“ jsou příliš snadno zaměnitelná se Snapdragon čipy určenými pro Android. Mezi mnoha výhodami nového značení jsou například…

FAQ:

1. Proč se Qualcomm rozhodl změnit značení svých čipových sad?

– Qualcomm se rozhodl změnit značení svých čipových sad z důvodu zpětné vazby od spotřebitelů, kteří si stěžovali na zaměnitelnost s Androidovými Snapdragon čipy.

2. Jaké jsou výhody nového značení Snapdragon X Series?

– Mezi výhody nového značení patří snížení zaměnitelnosti s Androidovými Snapdragon čipy a lepší identifikace výkonnostní úrovně čipových sad.

3. Co se stane s existujícími čipovými sadami s příponou „c“?

– Existující čipové sady s příponou „c“ budou stále dostupné na trhu, ale nové čipové sady budou označeny jako Snapdragon X Series.

Článek o změně značení čipových sad od společnosti Qualcomm je důkazem toho, že i významné technologické firmy mohou dělat chyby v pojmenování svých produktů. Tato změna by měla zlepšit identifikaci výkonnostní úrovně čipových sad a snížit zaměnitelnost s Androidovými čipy. Společnost se tak snaží reagovat na potřeby a přání svých zákazníků a zlepšit jejich uživatelský zážitek s produkty Snapdragon.

Zdroj: https://www.gsmarena.com/qualcomm_is_rebranding_its_windows_on_arm_chips_to_snapdragon_x_series-news-60185.php