Vypnout reklamy

Qualcomm se Snapdragon 4-série s 5G

Vydáno dne: 11.10.2020

Qualcomm ze série Snapdragon 4 bude mít 5G. Qualcomm takto chce přivést 5G síť i mezi telefony střední třídy.

Qualcomm odhalil svou vizi bezdrátové budoucnosti na IFA. Pokryl snad veškeré spektra od dostupnějších čipů po silnější i s novou technologií pro odstranění hluku.

V prvním čtvrtletí roku 2021 Qualcomm odhalí svůj první čip Snapdragon 4-série s 5G modemem. Právě Motorola, Oppo a Xiaomi budou výrobci, kteří budou tímto dostupným čipem disponovat. Telefony by měly být k dispozici právě na začátku roku 2021.

Cílem je, aby byla dostupnost 5G sítě skrz různé segmenty mobilních telefonu a díky tomu přinese čip většímu počtu lidí tuto síť.

Qualcomm odhaduje, že přes 750 miliónů budou mít v roce 2022 5G modem a v roce 2023 dokonce 1 miliarda. Pro porovnání, tak 4G síti trvalo asi dva roky, než dosáhla 1 miliardy.

Qualcomm Snapdragon 5G

Qualcomm také představil čip QCC514x, což jsou nejnovější bluetooth sluchátka. Díky tomuto čipu se budou dát vyvíjet ještě menší sluchátka s Qualcomm Adaptive ANC. S touto technologií budou sluchátka automaticky operovat v módech pro hlasy, hudbu nebo mluvení. Díky tomu se upraví síla rušení hluku, záleží na prostředí, ve kterém se budete nacházet.

Další zajímavé příspěvky
Qualcomm chce prodávat Snapdragon čipy Huawei
Kirin 710A na 14nm výrobním procesu

Huawei již nebude moci vyrábět své čipy u TSMC a musí si najít jiného výrobce svých čipů nebo nakupovat od Přečíst si více

Vlajkové telefony od Huawei v roce 2021 s čipem od Qualcomm?
Qualcomm Snapdragon 875

Vlajkové telefony od Huawei v roce 2021 s čipem od Qualcomm? Je to docela možné, pokud se čínskému výrobci SMIC Přečíst si více

Švédská firma se spojila s Qualcomm s nabídkou lepší video stabilizace
Stabilizace selfie kamery s firmou Imint

Spolupráce je ve světě důležitá. Firma Qualcomm se tedy spojila se Švédskou firmou Imint, aby dovedli stabilizaci selfie kamery na Přečíst si více

Qualcomm chystá nový modem SDX60
Antény Snapdragon X60

Qualcomm chystá nový modem SDX60, který je oproti předchůdci značně vylepšen a nabízí spoustu efektivních možností.

Tágy: