Vypnout reklamy

Qualcomm se Snapdragon 4-série s 5G

Qualcomm odhalil svou vizi bezdrátové budoucnosti na IFA. Pokryl snad veškeré spektra od dostupnějších čipů po silnější i s novou technologií pro odstranění hluku.

V prvním čtvrtletí roku 2021 Qualcomm odhalí svůj první čip Snapdragon 4-série s 5G modemem. Právě Motorola, Oppo a Xiaomi budou výrobci, kteří budou tímto dostupným čipem disponovat. Telefony by měly být k dispozici právě na začátku roku 2021.

Cílem je, aby byla dostupnost 5G sítě skrz různé segmenty mobilních telefonu a díky tomu přinese čip většímu počtu lidí tuto síť.

Qualcomm odhaduje, že přes 750 miliónů budou mít v roce 2022 5G modem a v roce 2023 dokonce 1 miliarda. Pro porovnání, tak 4G síti trvalo asi dva roky, než dosáhla 1 miliardy.

Qualcomm Snapdragon 5G

Qualcomm také představil čip QCC514x, což jsou nejnovější bluetooth sluchátka. Díky tomuto čipu se budou dát vyvíjet ještě menší sluchátka s Qualcomm Adaptive ANC. S touto technologií budou sluchátka automaticky operovat v módech pro hlasy, hudbu nebo mluvení. Díky tomu se upraví síla rušení hluku, záleží na prostředí, ve kterém se budete nacházet.