Vypnout reklamy

Qualcomm sesazen a už není největším dodavatelem čipů pro chytré telefony

Huawei s MediaTek

Podle nejnovější zprávy counterpoint research je tady změna v oblasti chytrých telefonu. Během třetího čtvrtletí od července do září roku 2020 firma MediaTek překonala Qualcomm a stala se největším dodavatelem čipů pro chytré telefony s 31% podílem.

MediaTek má nejlepší prodej v telefonech od 100 do 250 dolarů a prodeje rostou zájmena v Indií a Číně. Vypadá to, že firma Qualcomm tak ztrácí dva důležité trhy a s tím, jak ekonomiky těchto dvou zemí porostou, už asi Qualcomm nezíská tyto státy zpět.

Podle nejnovějších informací se má stát Čína největší ekonomikou světa a Indie pak překoná ekonomiku Německa a to již během 8 let.

To znamená, že prodej čipů MediaTek (firma z Asie) bude mít více prodejů, protože v Asií se více prodává právě tento čip a to už i z důvodu přechodu od Qualcomm nebo Huawei kirin (po zákazu) k této firmě MediaTek.

17% prodaných telefonu ve třetím čtvrtletí pak bylo s podporou 5G. V posledním čtvrtletí 2021 pak toto procento vzrostlo na 33%.

MediaTek totiž nedávno představil herní čipy série G a taktéž přivedl 5G podporu mezi dostupnější kategorií mobilních telefonu. Nejlevnějším telefonem 5G je realme V3.

Dívejte se sami, jak například MediaTek převzal kontrolu v LATAM (latinské americe) nebo dokonce v Evropě a v Indií. Ve všech těchto kontinentech Qualcomm nyní ztrácí.