Vypnout reklamy
  • Home
  • Android Novinky
  • Rádi prozkoumáváte města? S aktualizací Google Map to bude jednodušší.

Rádi prozkoumáváte města a hledáte něco nového? Zkuste Google, aby za vás vyhledal podniky, které chcete nebo třeba i nové parky.

29.5.2019

Rádi prozkoumáváte města? S aktualizací Google Map to bude jednodušší.

Již několik let se Google Mapy stávají plnohodnotným navigačním nástrojem pro všechny cestovatele. Nebudeme lhát, ale navigace je z větší části velmi přesná a mapy jsou aktualizované. Navíc nabízí živý provoz, takže víte, kde jsou kolony, nehody a dokonce nově i hlášení policejních jednotek.

Nová aktualizace přináší ještě něco nového. K dispozici je záložka “průzkum”, což jsou informace o podnicích nebo památkách v blízkosti vás. K dispozici jsou tři různé ikonky, které definují zájmy.

Google mapy rozšířená realita
Google mapy rozšířená realita

Jsou tu kategorie jako restaurace, kavárny a atrakce. Dále po rozkliknutí se objeví další ikonky, kde můžete mnohem lépe označit, co požadujete od Google, aby vám v blízkosti našel.

Vybírejte zájmové body okolo vás

Po poslední aktualizaci jsou tyto ikony v záložce “Explore” na dvou řádcích namísto jedné. K dispozici tedy máte 7 kategorií namísto 3, ale zároveň máte možnost nahlédnout do detailního listu, takže si vyberete z dalších bodů. Jedná se například o hotely, parky, události.

Nejedná se o velkou změnu, ale aktualizace má za úkol zlepšit uživatelské rozhraní.

Podle Android Police se jedna o aktualizaci na straně serveru. To znamená, že je jedno, jakou aktualizaci Google Map máte. I přesto novou aktualizaci uvidíte.

Buroň Tomáš

CEO Androiduj.cz at Androiduj.cz
O telefony Android se zajímám od prvopočátku. Nicméně jako první Android telefon jsem měl Samsung Galaxy S3. Od té doby jsem této značce zůstal věrný. Hodně mě zajímají různé veletrhy a konference jako jsou CES, MWC, Google I / O, IFA a spoustu dalších. Zaobírám se i tvorbou Android aplikací v Android Studio.
Umělá inteligence, VR, AR a další technologické vychytávky jsou v mém zájmu a rád o nich píší.