Vypnout reklamy

Realme 7 5G představen s Dimensity 800U

Vydáno dne: 20.11.2020

Realme 7 5G oficiálně představen. Tento telefon dorazí ne Evropský trh a to již na konci listopadu. Telefon by měl stát okolo 8000,- Kč.

Nový telefon od společnosti Realme dorazí do Evropy a jedná se o Realme 7 5G. Jedná se o dostupnější telefon s podporou 5G poháněn čipem MediaTek Dimensity 800U 5G.

Tento čip je vyroben na 7nm procesu s integrovaným 5G modemem a dualní SIM podporou. Má dvě jádra Cortex-A76 s taktem 2.4GHz a zároveň šest ekonomických jáder Cortex-A55 na 2.0GHz s Mali-G57 GPU jednotkou. Čip pak má 6 nebo 8GB RAM a 128GB úložiště.

Displej Realme 7 5G

Displej telefonu je 6.5 palců pouze LCD s FHD+ rozlišením a 120Hz obnovovací frekvencí. Selfie kamera má 16MPx a je umístěna v displeji. Snímač otisků je pak na tlačítku pro zapnutí telefonu a to na straně.

Realme 7
Realme 7

Na zadní straně je pak 48MPx hlavní fotoaparát a 8MPx širokoúhlý fotoaparát se 119 zorným úhlem a pak dva 2MPx moduly s černobílým senzorem a makro.

Software a dostupnost

Software v telefonu je Android 10 a baterie o velikosti 5000mAh s nabíjecím výkonem 30W.

Cena se má pohybovat okolo 8000,- Kč. Dostupný by měl být od 27. listopadu.

Další zajímavé příspěvky
Samsung vydá nový čip, který bude rychlejší, než čip od Qualcomm
Exynos s AMD GPU

Exynos dorazí s čipem s jádry od ARM a nikoliv s vlastními. Zároveň by mohl příští rok nahradí Mali GPU Přečíst si více

Samsung se vrací do hry s mobilními telefony
Samsung statistiky

Samsung se opět dostává zpátky a zvyšuje svůj podíl na trhu s mobilními telefony. Pravděpodobně ubírá firmě Huawei, protože té Přečíst si více

Redmi Watch oznámen
Xiaomi s duální vyskakovací kamerou

Xiaomi Redmi Watch byly představeny. Jsou to první hodinky od této společnosti, které nabízejí klasický čtvercový displej. Zároveň se nabízejí Přečíst si více

Realme 7 vstoupil na český trh
Realme 7

Realme 7 série je v české republice v prodeji. Dva telefony, které získali také certifikaci TUV Rheinland a prošlo tak Přečíst si více

Tágy: