Recenze deskové hry Spící královny Deluxe

Chcete si zahrát na chrabrého prince, který probudí spící královnu? S jedinečnou karetní hrou Spících královen to není žádný problém. Zároveň to ale nebude tak jednoduché, takže bez trochy strategie a přemýšlení se při probouzení neobejdete. Královny čekají na své zachránce Spící královny jsou karetní hrou ideální pro rodiny a

Chcete si zahrát na chrabrého prince, který probudí spící královnu? S jedinečnou karetní hrou Spících královen to není žádný problém. Zároveň to ale nebude tak jednoduché, takže bez trochy strategie a přemýšlení se při probouzení neobejdete.

Královny čekají na své zachránce

Spící královny jsou karetní hrou ideální pro rodiny a přátelská setkání. Krásné ilustrace a jednoduchý herní mechanismus osloví děti i dospělé. Výhodou jsou poměrně krátká a jednoduchá pravidla, která zvládnete prostudovat za pár minut. Ve verzi Deluxe na vás čeká 85 herních karet. Kromě samotných královen, zde najdete i karty králů, šašků, lektvary nebo třeba zákeřné draky. K tomu je několik číselných karet pro odhazovací a dobírací mechanismus.

Hrajte hru i ve dvou

Hru zvládnou i děti od 8 let, takže se jedná o ideální rodinnou zábavu. Minimální počet hráčů jsou 2 a maximálně můžete hrát v 5 lidech. Podle složitosti aktuální rozehrané partie se k vítězství doberete za zhruba 15 minut až půl hodiny. Hra je svižná, a přesto pokaždé jiná. Bez problémů tak odehrajete desítky partií a stále si budete chtít znovu zahrát. Díky rychlému spádu hry se skvěle hodí i pro méně trpělivé.

Probouzení královen i snaha o poškození protihráče

Cílem je probuzení královny, ale rozhodně to není nijak jednoduché, protože vám snahu mohou překazit lektvary a naschvály od spoluhráče. Každá hra bude vyžadovat plánování, kombinování a snahu využít aktuálně dostupné karty na maximum buď pro vlastní prospěch, nebo pro zpomalení postupu soupeře.

V ruce je vždy pět karet, takže se snadno drží a dobře si udržujete přehled o tom, s čím můžete hrát. Vzhledem k tématu budou Spící královny nejvíce bavit hlavně děti. Ty si zároveň na jednoduchém herním mechanismu mohou trénovat strategické přemýšlení či počítání do deseti při odhazování a dobírání karet. Ideální kombinace učení a zábavy v podobě vizuálně velmi příjemných karet.

Deluxe provedení v praktické plechové krabičce

Základní veze Spících královen se dočkala výročního vydání v plechové krabičce. Karty tak můžete snadno uklidit a díky pevnému obalu vzít třeba na cesty. V Deluxe vydání není novinkou jenom krabička, ale v porovnání s klasickou verzí zde najdete i nové karty s králi a královnami. K tomu v balení najdete arch s veselými samolepkami na motivy králů a královen, z čehož děti rozhodně zajásají.

V neposlední řadě potěší hra Spící královny Deluxe i příznivou cenou. Stejně jako každé jiné karty, tak i tady bude po odehrání většího počtu partií znatelné opotřebení, kdy je však kvalita stále na velmi dobré úrovni. Hra právem patří mezi výborné tipy na dárek.