Vypnout reklamy

Recenze hry Ostrov koček

Společnost MindOK vytvořila další fantastickou hru, Ostrov koček. Hra jako taková sama o sobě není příliš náročná. Můžete hrát dvěma způsoby, rodinný způsob

Společnost MindOK vytvořila další fantastickou hru, Ostrov koček. Hra jako taková sama o sobě není příliš náročná. Můžete hrát dvěma způsoby, rodinný způsob a klasický způsob.
Všude kam se podíváš jsou

O čem tedy samotná hra vlastně je? Kdesi v zákoutí země se skrývá tajemný ostrov, který je obydlen čtyřnohými zvířaty, kočkami. Kočičí ostrov je ale v ohrožení a vy jej musíte zachránit. Úkolem hry je, abyste zachránili z ostrova, čím jak nejvíc koček. Druhým úkolem je to, abyste se snažili udržet kočičí rodiny spolu. Na ostrov se však rychle blíží zlý černokněžník Vetha Černoruký a vy nemáte času nazbyt.

Musíte sebrat poklady a nastoupit na loď dřív, než bude pozdě. Poklady a kočky představují ve hře karty a na loď se jich musí vlézt co nejvíce. Pracujte na tom, abyste splnili hodně úkolů, abyste zabili hodně krys.

  • Autor: Frank
  • West
  • Počet hráčů: 1–4
  • Herní doba: 60–90 minut
  • Doporučený věk: od 8 let
  • Rok vydání: 2019 (česky 2020)

Rodinná verze hry

Rodinná verze slouží pro lidi, kteří nechtějí moc přemýšlet, zahrát si v rodinném kruhu a přizvat lidi, kteří si zahrají jen občas. Pravidla rychle vysvětlíte a můžete hrát. Není prakticky nad čím přemýšlet.

Všichni hráči dostanou svou desku, která představuje loď. Dělíme ji do sedmi sekcí. Deska je oboustranná. Pro rodinnou hru byste museli kartu otočit. Menší balíček karet úkolů vám pro rodinný způsob bohatě postačí. Z jednotlivého balíčku dostane hráč tři karty a dvě si vybere. Jsou určené jako tajné úkoly.

Hra plyne v pěti fázích. V každém si rozeberete z nabídky dílky koček a položíte je na svou loď tak, abyste pokryli co největší část herní plochy a k tomu měli kočky, které jsou ze stejné rodiny. Rodinná příslušnost se pozná podle barvy. V rodině musí mít kočky stejnou barvu. Pokud zakryjete symbol mapy, která je umístěná na lodi kočkou stejné barvy, můžete jako bonus si vzít dílek bronzového pokladu a přenést jej na svou loď.

Body na konci hry obdržíte za každou kočičí rodinu a za splněné úkoly. Každá rodina požaduje minimálně tři kočky stejné barvy. Body naopak ztratíte ve chvíli, kdy se na lodi objeví volné místo nebo krysa.

Klasická verze

Klasická verze hry Ostrov Koček slouží pro náročnější hráče, kteří rádi taktizují a přemýšlí. Ale není důvod proč se obávat, protože ji hravě zvládnou i ti, kteří mají herní zkušenosti. Náročné hráče zaujme záměrné seskupení draftu a komponování jednotlivých tetrisových dílů.

V této verzi hry budete využívat o hodně více herního materiálu než v rodinné verzi. Základ hry je stejný, hraje se na pět kol. Lokalizujete dílky koček a pokladů různých tvarů na svou loď a věříte, že vaši loď čím jak nejlépe zaplníte. Rozdíl je však v tom, jakým postupem úkoly i dílky seženete.

 Vše vám zajistí karty, které si pro každé kolo zvolíte za podpory draftu. Na začátku dostanete sedm karet. Dvě si necháte a ostatní pošlete svému sousedovi. Situace opakuje a poslední sedmou kartu jen předáte. Z obdržených karet si u sebe uschováte jakýkoliv počet, ale za každou musíte uhradit rybami.