Recenze sluchátek Bose QuietComfort: Druhé kolo stejné jako první

Bose představil v minulém podzimu dva nové páry sluchátek, ale nemuseli byste si to všimnout. Zatímco sluchátka Bose QuietComfort Ultra jsou nápadná s jejich moderním sledováním na hlavě a prostorovým typem…

Recenze sluchátek Bose QuietComfort: Druhé kolo stejné jako první

Bose představil v minulém podzimu dva nové páry sluchátek, ale nemuseli byste si to všimnout. Zatímco sluchátka Bose QuietComfort Ultra jsou nápadná s jejich moderním sledováním na hlavě a prostorovým typem ponořujícího zvuku, verze 2023 klasických sluchátek Bose QuietComfort vypadají stejně jako QC 45, které je předcházely v roce 2021, a zvukově jsou téměř totožné. Nové sluchátka neobsahují mnoho nových funkcí. Chybí jim prostorový zvuk Bose Immersive Audio, možnost nastavit si vlastní zvukové profily, blokování větru nebo dokonce snímání sluchátek pomocí přiloženého snímače.

Je pochopitelné, že tento krok od Bose nezaznamenal velký ohlas. Uživatelé se totiž čekali něco více inovativního a pokročilého. Bose QuietComfort Ultra slibuje zcela nové možnosti a funkce, které ty starší modely nemají. Kromě prostorového zvuku nabízí i vlastní zvukové profily, které mohou uživatelé upravit dle svých preferencí. Dále mají také funkci blokování větru, což je velkou výhodou při venkovním použití. Navíc se jedná o sluchátka s možností detekce, která dokáží rozpoznat, zda jsou na hlavě nebo ne.

Ve srovnání s těmito funkcemi působí sluchátka Bose QuietComfort 2023 dosti zastarale. Mělo by se jednat o novější verzi, která přinese vylepšení oproti předešlým modelům. Bohužel, zatímco venkovní design sluchátek vypadá stejně, další pokrokové technologie chybí.

V souvislosti s novými sluchátky se objevila i některá otázka, která si zaslouží zodpovězení:

1. Proč se vydání těchto sluchátek tak neprofilovalo?
2. Jsou starší modely Bose QuietComfort stále dostupné pro uživatele?
3. Jak se nová verze liší od předchozích a stojí za to přejít na nové sluchátka?

Je na místě pochopit, že každý uživatel má své vlastní preference a priority. Zatímco někteří využijí všechny pokročilé funkce nových sluchátek a ocení nový design, jiným mohou stačit starší modely, které nabízí stejný zvukový zážitek. Je důležité zvážit vlastní potřeby a nároky při rozhodování o nákupu sluchátek.

Bose by měl zvýšit svou inovativnost a přinášet více pokrokových funkcí, aby uspokojil očekávání uživatelů. Je ale zároveň důležité podotknout, že starší modely sluchátek Bose QuietComfort jsou stále k dispozici pro ty, kteří preferují jednoduchost a zvukovou kvalitu. Každý si tak může najít to, co mu nejlépe vyhovuje.

Zdroj: https://www.androidpolice.com/bose-quietcomfort-headphones-review/