Revolutionárních smart speakerů: Alexa nebo Google Assistant?

Chytré reproduktory jsou s námi již téměř deset let. Roku 2014 rozjel vlnu tento nový trh Amazon Echo s hlasovou asistentkou Alexou. Od té doby se na tomto poli odehrálo mnoho…

Revolutionárních smart speakerů: Alexa nebo Google Assistant?

Chytré reproduktory jsou s námi již téměř deset let. Roku 2014 rozjel vlnu tento nový trh Amazon Echo s hlasovou asistentkou Alexou. Od té doby se na tomto poli odehrálo mnoho změn a mnoho společností se snaží porazit konkurenci a nabídnout uživatelům tu nejlepší možnou chytrou reproduktorovou zkušenost. Někteří se rozhodli pro použití Google Assistant, zatímco jiní navázali spolupráci s Alexou. Bez ohledu na volbu ale tyto digitální asistenti pracují na tom, aby nám zjednodušili život – alespoň někdy.

Chytré reproduktory jsou skvělým pomocníkem v domácnosti. Díky nim můžeme hlasově ovládat různá zařízení, od televize až po osvětlení. Stačí jednoduše říct příkaz a reproduktor ho provede. Nemusíme se tak zabývat hledáním ovladače či tlačítkem na zařízeních, vše lze ovládat přes hlasový příkaz.

Další výhodou chytrých reproduktorů je možnost získávat informace z internetu. Stačí otázat a reproduktor odpoví. Můžeme se díky němu dozvědět aktuální počasí, nejnovější zprávy či najít odpověď na libovolnou otázku. Je to skvělé pro rychlé vyhledávání informací bez nutnosti hledat je na telefonu nebo notebooku.

Přestože jsou chytré reproduktory skvělým pomocníkem, občas nás mohou zklamat. Například při špatné výslovnosti slov může reproduktor nepochopit, co říkáme, a vydat úplně jinou odpověď. Nebo může dojít ke konfliktu mezi dvěma chytrými reproduktory v jedné domácnosti, které neustále odpovídají na naše dotazy.

Celkově lze ale říci, že chytré reproduktory přinášejí do domácnosti mnoho výhod a usnadňují nám život. Zároveň je však třeba si uvědomit, že se jedná o zařízení, která naslouchají a zaznamenávají naše řeč. Je důležité pečlivě zvážit, zda chceme mít tato zařízení ve svém domě a jaké informace jim poskytneme.

FAQ:

1. Jaké jsou výhody chytrých reproduktorů?

– Možnost hlasového ovládání zařízení v domácnosti

– Možnost získávání informací z internetu

– Zjednodušení a urychlení vyhledávání informací

2. Jaké jsou nevýhody chytrých reproduktorů?

– Možnost nepochopení příkazu při špatné výslovnosti slov

– Možný konflikt mezi více chytrými reproduktory v jedné domácnosti

– Potenciální ohrožení soukromí a bezpečnosti dat

Zdroj: https://www.androidpolice.com/alexa-making-google-assistant-look-bad/