Vypnout reklamy

Robotický vysavač coby součást chytré domácnosti

Milujete chytrou domácnost a ještě nemáte smart vysavač? Že ne? Tak to pojďme napravit! Přinášíme vám cenné rady, jak si vybrat ten pravý pro vaši domácnost a ušetřit tak spoustu času, který můžete využít efektivněji nežli na úklid.

Dle čeho vybírat?

Při výběru robotického vysavače musíme zohlednit hned několik faktorů. Jedním z důležitých kritérií je, na jaký typ podlahy se hodí. Jestli-že máme doma parkety, dřevěnou či plovoucí podlahu, vystačíme si s méně výkonným vysavačem. Na koberce to však chce už něco výkonnějšího. Dobrou volbou je např. iRobot Roomba, který zvládne zlikvidovat i náročnější nepořádek. Jestli-že máme doma pejska, kočku či jiného chlupatého kamaráda, upotřebíme taktéž vysavač s vyšší sacím výkonem. Co se týče výkonu, slabší sací výkon robotických vysavačů je oproti klasickým zcela v pořádku. Robotický vysavač totiž nemusí přenášet prach přes dlouhou hadici, díky tomu si vystačí s menším tahem. Další položku, kterou bychom měli při koupi robotického vysavače sledovat, je poměr mezi dobou nabíjení a dobou provozu. Čím je zmíněný poměr nižší, tím vyšší bude kapacita baterie. Nechceme-li tedy vysavač dobíjet co chvíli, vybírejme jej s dobrým poměrem nabíjení-provoz. Zohlednit bychom měli také členitost prostoru, v kterém se bude vysavač pohybovat. V případě, že máme doma hodně překážek v podobě stolků, květináčů apod., určitě bychom se měli zaměřit na vysavače s velmi dobrou navigací. A nakonec ještě jedna vychytávka. Chceme-li, aby náš vysavač nejen luxoval, ale i vytíral podlahu, můžeme se poohlédnout po typu robotického vysavače, který zvládá obě funkce. Díky tomu už nemusíte kupovat dva roboty zvlášť. Vysavače 2v1 jsou sice dražší, ušetříme vám ale místo a váš čas.                          

Další důležité vlastnosti vysavače

Základní problematiku jsme si už přiblížili, chceme-li však vybrat vysavač na míru naší domácnosti, měli bychom jít v poznávání možností více do hloubky. Pojďme se tedy  podívat na další důležité parametry robotických vysavačů. Důležitý je počet a rozmístění kartáčů. Hustější kartáče toho zvládnou více vyluxovat. Také se zaměříme na ovládání vysavače pomocí chytrého telefonu, tabletu či PC. Robotické vysavače vyšších tříd zvládnou odložený start, stejně jako ovládání pomocí jednoho kliku a to vše i na dálku. Kvalitní vysavače také disponují funkcí antitangle, díky které se vám vysavač nezamotá do kabelů od notebooku, televize apod.