Roztažitelný OLED displej v akci na videu

Samsung nedávno odhalil roztažitelný OLED displej na SID 2017 v Los Angeles. Společnost říká, že se jedná o unikát, protože se dokáže ohnout na obě strany. Na rozdíl od flexibilních displejů, které Samsung v minulosti ukázal, protože ty šly ohýbat pouze jedním směrem. Společnost Samsung říká, že tento roztažitelný displej se dá roztáhnout až o […]

Samsung displej

Samsung nedávno odhalil roztažitelný OLED displej na SID 2017 v Los Angeles. Společnost říká, že se jedná o unikát, protože se dokáže ohnout na obě strany. Na rozdíl od flexibilních displejů, které Samsung v minulosti ukázal, protože ty šly ohýbat pouze jedním směrem.

Společnost Samsung říká, že tento roztažitelný displej se dá roztáhnout až o 12mm ve chvíli, kdy na něho zatlačíte a to i bez toho, aniž byste ztratili rozlišení. Na SID 2017 byl ukázán 9.1 palcový displej.

Displej v akci

Teď se Samsung rozhodl, že na svém Youtube kanále ukáže rovnou video, kde tento displej uvidíte v akci. Můžeme vidět, že když na něho zatlačíme ze shora, tak se následně vrátí do původního stavu. Displej je natolik elastický, že to zvládne z obou stran nahoře i dole.

Nová technologie, bez ztráty kvality obrazu

Samsung podle všeho vyvinul novou technologií, která dokáže udržet původní kvalitu obrazu když při stlačení zvětšujete hloubku displeje až o 12mm. Praktické využití pro tento displeje je v hodinkách, automobilech a dalších.