Rychlejší dostupnost aktualizací Google Android. To je projekt Treble.

Google ví, že aktualizace systému na mobilní telefony přicházejí velmi pomalu. Většinou novou aktualizací obdrží telefony Google jako jsou Nexus a Pixel. Dlouho se nic neměnilo a vypadalo to tak, jak kdyby to Google vyhovovalo. Jenže Google našel způsob, jak to vše urychlit a to modulární základnou v systému. To se tak stane v Android […]

Google ví, že aktualizace systému na mobilní telefony přicházejí velmi pomalu. Většinou novou aktualizací obdrží telefony Google jako jsou Nexus a Pixel. Dlouho se nic neměnilo a vypadalo to tak, jak kdyby to Google vyhovovalo. Jenže Google našel způsob, jak to vše urychlit a to modulární základnou v systému. To se tak stane v Android O tento rok.

Podívejte se, jak se musí postupovat, aby nová aktualizace systému Android dorazila na ne-google zařízení.

Google Android systém. Projekt Treble

Google Android systém. Projekt Treble

Když se na to podíváte, tak docela komplikované, nemyslíte? Jenže od tohoto okamžiku zde bude rozhraní pro prodejce (VI). Díky novému projektu Google Project Trable. Rozhraní prodejce je oddělené. Předtím tomu bylo jinak. Vždy když vyšla nová aktualizace, tak prodejce musel všechno přepracovat znovu a znovu.

Project Treble

Project Treble

Nové rozhraní pro prodejce leží mezi Android OS framework a originální prodejcovou implementací. Nová prodejcová implementace poté bude ověřena za pomoci balíčku Vendor Test Suite.  VTS zajístií zpětnou kompatibilitu s originální prodejcovou implementací.

S projektem Treble

S projektem Treble

Benefity jsou docela jasné už z obrázku výše. Předtím musel prodejce při každé změně OS Framework (Androidu) předělat svůj kód. Teď už to nebude potřeba. Vše by se tak mělo zrychlit, ale myslíme si, že to nebude o moc rychlejší. Výrobce telefonu bude moci přidat své unikátní funkce do nových android systému a aktualizací, ale taktéž je bude muset stále přepisovat. Nic moc se tedy nezmění.

Project Treble je dostupný ve verzi Android O. Až tam uvidíme, jak moc se celý proces aktualizace -> výrobce -> koncový uživatel, změní.