Samsung pracuje na 4K „800ppi“ displeji a 7mé generaci AMOLED displejů

Firma Samsung začne vyrábět sedmou generací AMOLED panelů ve druhém čtvrtletí příštího roku. Ostatní výrobci OLED displejů stále pracují s šestou generací těchto displejů. Každou další generaci mobilní telefon získává menší spotřebu energie, lepší kvalitu obrazu. Displej je největší požírač energie v mobilním telefonu a právě zde musí výrobci

Firma Samsung začne vyrábět sedmou generací AMOLED panelů ve druhém čtvrtletí příštího roku. Ostatní výrobci OLED displejů stále pracují s šestou generací těchto displejů. Každou další generaci mobilní telefon získává menší spotřebu energie, lepší kvalitu obrazu.

Displej je největší požírač energie v mobilním telefonu a právě zde musí výrobci vyvíjet ty nejlepší technologie, které ušetří každičký kousek baterie.

Samsung Galaxy Note 8

Samsung Galaxy Note 8

Má být k dispozici také skládací OLED displej. Telefon se bude nazývat Galaxy X. Je pravděpodobné, že Samsung telefon použije jen pro testovací účely ještě později tento rok. K dispozici bude pravděpodobně AMOLED displej s plastu a nikoliv ze skleněného podkladu. Tak jak je tomu u zakřiveného Galaxy S8 a S8+.

5.5 palcový displej s 3840×2160 px rozlišením Ultra HD „4K“ bude mít 801ppi. Už samotný infinity displej na novém Galaxy S8 je úžasný.

Podle všeho má právě Note 8 přijít s 4K displejem a 6.4 palcovým displejem. Samsung ponechá samozřejmě poměr stran 18.5:9 s rozlišením až 4428 x 2160

zdroj: phonearena