Vypnout reklamy

Samsung investuje 7 miliard dolarů do výroby 10nm a 7nm chipsetů

Samsung

Samsung za chvíli vyšle do světa nové chytré telefony Samsung Galaxy S8, které budou disponovat chipsetem na 10nm procesu. Telefon je poháněn novým Snapdragon 835 a Exynos 8895.

Korejská společnost má však velké plány v pokračování výrobě těchto chipsetů a oznámila, že investuje 6,98 miliard dolarů na to, aby rozšířila výrobu taktéž na 7nm výrobní proces v roce 2018.

Investice do stávající výrobní továrny

Samsung

Samsung

Z průmyslových zpráv vyšlo 13. března najevo, že Samsung Electronics chystá rozšířit 10nm výrobní proces i do jiných průmyslových měst, kde mají svou továrnu. Jedná se o město Hwaseong, které leží 40km Jihozápadně od Seoul. Již v této chvíli Samsung objednal věci od svých tuzemských a zahraničních partnerů, ty mají dorazit někdy v Květnu.

Ve druhém čtvrtletí roku pak Samsung vloží 2.18 miliard dolarů a investuje tak do výroby 10nm procesu. Výrobní linka pak bude vyrábět Qualcomm SNapdragon 835 a Exynos 9 přímo v Samsungu.

Ke kroku výroby 7nm donutila společnost Samsung, konkurence

Korejská společnost také cílí dále a v plánu mají 7nm chipsety v chytrých telefonech roku 2018. Bude postavena nová továrna. Důvodem tohoto obratu ve výrobě 7nm chipsetu je konkurence TSMC. Jedná se totiž o hlavní konkurenční firmu, která se dokázala dohodnou s Apple na výrobě A10 a A10X procesorů, což společnost Samsung trošku zasáhlo.

Kdyby se Samsung dohodl s Apple, tak mohli investovat více

Zbytek peněz 5,23 miliard dolarů, Samsung investuje do nových 30 000 7nm chipsetů. Samsung říká, že kdyby se s Apple dohodli na dodávkách chipsetů, tak by investici do výroby zvýšil.