Obrovský zisk společnosti Samsung, který nikdo nečekal.

Samsung vydělal 12.7 miliardu dolarů a 9.7 miliard očištěného zisku minulé čtvrtletí. Jedná se tak o nejvyšší výdělek ve firemní historií. Jedná se tak o 18% marži, jelikož příjmy firmy jsou 54,8 miliardy dolarů, to je na odvětví spotřební elektroniky docela dost. Samsung zaznamenal vzestup svých příjmu hlavně z důvodu poptávky OLED displejů a paměťových […]

Samsung vydělal 12.7 miliardu dolarů a 9.7 miliard očištěného zisku minulé čtvrtletí. Jedná se tak o nejvyšší výdělek ve firemní historií. Jedná se tak o 18% marži, jelikož příjmy firmy jsou 54,8 miliardy dolarů, to je na odvětví spotřební elektroniky docela dost.

Samsung zaznamenal vzestup svých příjmu hlavně z důvodu poptávky OLED displejů a paměťových čipů. Divize Samsung Semiconductor je samotná zodpovědná za zisk 7.2 miliardy dolarů a prodeje ve výši 15.8 miliard dolarů. Jedná se tak o 60% podíl na celkovém zisku celé firmy.

Co se týče mobilní divize, tak tam je zisk 3.7 miliard dolarů a to díky velkým prodejům Samsung Galaxy S8 a S8+. Společnost uvedla, že se jedná o 15% vyšší prodeje, než S7.

Očekává se, že společnost Samsung překoná zisk společnosti Apple podruhé v historií. Avšak společnost varovala, že třetí čtvrtletí může být pro společnost horší díky marketingovým nákladům na Note8.