Vypnout reklamy

Samsung pokládá základ pro rychlejší procesory v roce 2017

Společnost Samsung si chce vylepšit reputaci u svých zákazníků, která byla poškozena špatný mobilním telefonem Galasy Note 7. Šéf společnosti se omluvil a řekl, že udělají vše proto, aby byla reputace navrácena a budou na tom velmi tvrdě pracovat. Plány jsou opravdu velké.

Společnost Samsung podle všeho pracuje na procesorech s výrobním procesem 10 nm, to znamená, že budou dostatečně malé na to, aby se daly do menších mobilních telefonu.

Samsung představuje nové technologie pro své zákazníky a partnery

Na fóru Samsung, které probíhalo včera se rozhodl technologický gigant odhalit jejich čtvrtou generací 14 nm technologie, nazývá se 14LPU. Podle informací má tento nový proces zajistit lepší výkon než třetí generace 14LPC a to bez jediné změny ve spotřebě energie.

Mimo novou technologii 14LPU Samsung představil i 10LPU – jedná se o třetí generaci 10 nm chipsetů. Díky tomu dokáže Samsung zmenšit plochu chipsetu na 10nm. Podle všeho by měl mít lepší výkon než druhá generace 10LPP. 10LPU by měla přinášet vysoký výkon i do menších telefonu.

Samsung věří, že limit 10nm tady bude  nějakou dobu, není to o tom, že by Samsung nechtěl, ale samotný materiálové zpracování pod 10nm je velmi nákladné.

Procesní technologie 14LPU a 10LPU by měly být dostupné pro zákazníky ve druhém kvartále roku 2017. Pokud tyto technologie budou dobré, jak samotný Samsung říká, tak na konci roku 2017 se můžeme dočkat silných procesorů v mobilech bez újmy na baterií.