Samsung a SK Hynix se zdržují prodeje starého zařízení k výrobě čipů kvůli obavám z reakcí USA

Korejské výrobce čipů se zdá, že hledají způsoby, jak se vyhnout následkům ze strany Spojených států. Důvodem je skutečnost, že i deset let staré stroje by v teorii mohly být opraveny…

Samsung a SK Hynix se zdržují prodeje starého zařízení k výrobě čipů kvůli obavám z reakcí USA

Korejské výrobce čipů se zdá, že hledají způsoby, jak se vyhnout následkům ze strany Spojených států. Důvodem je skutečnost, že i deset let staré stroje by v teorii mohly být opraveny a nastaveny k výrobě pokročilých čipů, pokud by „padly do nesprávných rukou“.

Americký technologický gigant Intel dlouhodobě dominuje trhu s polovodiči, ale nátlak ze strany USA na Koreu kvůli možnému porušení mezinárodních obchodních pravidel vedl k tomu, že korejské firmy hledají alternativní cesty k výrobě čipů. Jednou z možností je právě oprava a optimalizace starších strojů pro výrobu moderních čipů.

Korejské společnosti se tak snaží najít řešení, které by jim umožnilo udržet svou pozici na trhu a zároveň minimalizovat riziko případných sankcí ze strany Spojených států. Jejich snahy o rozvoj vlastního průmyslu s obrovským potenciálem jsou tedy pochopitelné.

FAQ:
1. Proč korejské firmy hledají alternativní cesty k výrobě čipů?
Korejské společnosti hledají možnosti, jak minimalizovat riziko případných sankcí ze strany USA a zároveň udržet svou pozici na trhu s polovodiči.

2. Jaký je potenciál využití starších strojů k výrobě pokročilých čipů?
I desetileté stroje by teoreticky mohly být opraveny a optimalizovány pro výrobu moderních čipů, pokud by „padly do nesprávných rukou“.

3. Jaký je hlavní důvod, proč se korejské společnosti snaží vyhnout americkým repercím?
Důvodem je nátlak ze strany USA kvůli možnému porušení mezinárodních obchodních pravidel a snaha korejských firem minimalizovat riziko jakékoli finanční nebo obchodní škody.

Zdroj: https://www.phonearena.com/news/samsung-sk-hynix-restrain-from-selling-old-chipmaking-equipment_id156206