Vypnout reklamy

Samsung Galaxy S9 se skládanou základní deskou? Samsung chce umístit větší baterií.

Samsung Galaxy S9

V telefonu není už příliš mnoho místa. Problémem je, že jsou telefony tenčí, užší ale zato třeba delší. No problémem je umístění baterie, protože ta se teplem rozpíná a potřebuje mít bezpečnostní prostor. Problém jsme mohli vidět právě u Note 7, kde byl bezpečnostní prostor natolik malý, že telefon vybouchl.

iPhone skládané základní desky využívají již nějakou dobu a Apple přijde s novým iPhone 8 s novinkou, která dá více prostoru pro baterie. Firma LG totiž dodá baterie do tvaru „L“. Základní deska přitom zabere velmi málo místa, díky tomu, že je poskládaná ve vrstvách.

iPhone

iPhone

Je pravděpodobné, že o tomto stylu uvažuje i samotný Samsung. Nicméně pouze čtyři z deseti dodavatelů, které Samsung využívá při výrobě okruhů na základní desce má schopnost a kapacitu vytvořit SLP design. To znamená, že pouze pár Galaxy S9 telefonu bude mít tento design?

Jen telefony s čipem Exynos?

Vypadá to, že právě telefony s čipy Exynos (Evropa) bude mít tento design, což je skvělé. Společnost se vyjádřila k tomu, že to je z důvodu, protože Qualcomm čipy mají „technické překážky“, aby byly použity právě v tomto pokročilém systému. Alespoň prozatím.

To by naznačovalo, že baterie bude větší. O kolik? To stále nevíme, ale doufáme, že tomu přidá tak 400 – 500 mAh.