Vypnout reklamy

Samsung chce požádat o pomoc Google s vylepšením Bixby asistenta

Vydáno dne: 3.9.2018

Samsung má svého vlastního virtuálního asistenta od telefonu Samsung Galaxy S8. K dispozici je už i vlastní tlačítko pro jeho spuštění. Na veletrhu IFa 2018, který právě probíhá, tak šéf Samsungu řekl, že si představuje několik forem spolupráce s Googlem. Pro Google by mohla být lukrativní nabídka pracovat se Samsungem, protože Samsung má spoustu různých […]

Samsung má svého vlastního virtuálního asistenta od telefonu Samsung Galaxy S8. K dispozici je už i vlastní tlačítko pro jeho spuštění. Na veletrhu IFa 2018, který právě probíhá, tak šéf Samsungu řekl, že si představuje několik forem spolupráce s Googlem.

Pro Google by mohla být lukrativní nabídka pracovat se Samsungem, protože Samsung má spoustu různých produktů, kde bude chytrý asistent Bixby. Spousta výrobců může nabídnou pouze chytré reproduktory nebo displeje. Nicméně Samsung má produkty jako jsou tiskárny nebo i klimatizace, které se stávají chytřejšími.

Virtuální asistent od Samsungu již využívá vyhledávač Google, ale šéf Samsungu chce integrovat další Google produkty, jako jsou Google Mapy.

Spolupráce na úrovni umělé inteligence

Firma Google je nejlepší v oblasti umělé inteligence a strojového učení a právě proto by chtěla firma Samsung s Googlem spolupracovat.

Nicméně není jisté, jestli Google do toho půjde, protože je to vlastně konkurence v oblasti virtuálního asistentů a předávání svého know-how by mohlo Google ohrozit.

Zdroj

Buroň Tomáš
Tágy: