Samsung Always-On Display podporuje GIFy

Vždy jste si mohli přidat nějaký ten obrázek pro Always on Display. Jedná se o funkci, která neustále ukazuje čas, datum a notifikace, které telefon obdrží. Nicméně Samsung aktualizoval možnost a od této chvíle podporuje i GIFy. Avšak pokud máte OLED displej, což u nových vlajkových telefonu jsou, tak je nejlepší mít černé pozadí, protože […]

Samsung Always-On Display

Vždy jste si mohli přidat nějaký ten obrázek pro Always on Display. Jedná se o funkci, která neustále ukazuje čas, datum a notifikace, které telefon obdrží. Nicméně Samsung aktualizoval možnost a od této chvíle podporuje i GIFy.

Avšak pokud máte OLED displej, což u nových vlajkových telefonu jsou, tak je nejlepší mít černé pozadí, protože právě to bere nejméně baterie. Na černou barvu telefon nepotřebuje žádnou energii protože u OLED displejů je směrodatné osvětlení pouze vše, co není černé.

Samsung Always-On Display

Samsung Always-On Display

Samsung Always-On Display

Samsung Always-On Display

Verze 3.2.26.4 aplikace podporuje nastavit GIF. Stačí najít svůj GIF a dát, že ho chcete zobrazit jako „Always On Display“ obrázek. Nicméně je zde několik omezení. Aplikace podporuje pouze GIF soubory a neanimuje žádný obrázky, které jsou v novém formátu google .webp. Pokud je GIF, příliš velký, tak budete aplikací dotázání, abyste ho zmenšili. A nakonec pokud budete chtít, aby se GIF animoval stále dokola, tak to nemůžete. Daná animace se provede pouze jednou.

Aplikace funguje na Samsung Galaxy S8, S8+ a Galaxy Note8. Galaxy S9 a S9+ by měli být pro novinku připraveni. Pokud aktualizaci nevidíte, tak ji můžete aktualizovat přímo.

zdroj: xda-developers