Samsung bude muset odložit vydání Galaxy Note

Vypadá to, že Samsung bude muset odložit vydání nového telefonu Galaxy Note a to ne z důvodu, že by chtěl a místo toho by dal skládaný telefon „Fold“, ale problémem je nedostatek čipů, který stále trvá. Už od minulého roku je na trhu problém s čipy. Zdražují se grafické karty, je jich nedostatek a ovlivňuje […]

Vypadá to, že Samsung bude muset odložit vydání nového telefonu Galaxy Note a to ne z důvodu, že by chtěl a místo toho by dal skládaný telefon „Fold“, ale problémem je nedostatek čipů, který stále trvá.

Už od minulého roku je na trhu problém s čipy. Zdražují se grafické karty, je jich nedostatek a ovlivňuje to i mobilní průmysl. Důvodem je nejen COVID pandemie, ale také vysoká poptávka po PC, jelikož je spousta lidí doma na home office. Do toho měl Samsung problém s továrnou v Texasu, kde v únoru byla obrovská zima a továrna nefungovala, jelikož nebyl přísun el. energie.

Nyní sice továrna běží, ale stále nejede na plný výkon. Zastavení výroby a znovu nastartování výroby trvá a není to až tak jednoduché, jako vypnutí a zapnutí PC.

Rok 2021 bude tedy stále v nedostatků čipů a proto se Samsung rozhodl, že tento rok řadu Note nevydá. Nový telefon této řady dorazí tedy až příští rok.

Samsung si uvědomuje, že tímto ze mu zkrátí dodávky telefony za celý rok asi o 5% a zároveň bude mít nižší zisk, tedy nesplní pravděpodobně ani cíl, který si dal.