Vypnout reklamy

Samsung chce ještě víc zabezpečit telefon otiskem prstů do roku 2025

Samsung nabídne do konce roku 2025 snímač otisktů prstů v celém displeji, kdy zvládne oskenovat až tři prsty najednou. Bezpečnost mobilního telefonu tak

Podle informací od serveru SamMobile se chystá Samsung ještě více zabezpečit telefony s otiskem prstů. Nahradí nyní malý skener, který dokáže oskenovat pouze jeden prst a to za větší, kde najednou oskenuje více prstů. Podle šéfa Francouzského ISORG, tak společnost Samsung pracuje na senzorech otisků prstů, která funguje s novou technologií OLED displejů.

Samsung oznámil technologií zvanou All-in-One, kterou můžete najít právě na OLED 2.0 nové generaci displejů. Umožní oskenovat až tři otisky prstů najednou k tomu, abyste ověřili identitu v chytrém telefonu, což je v reálu mnohem bezpečnější, než použití jednoho otisku. Celý displej tak bude umožněn oskenovat až tři prsty najednou.

ISORG očekává vydání OLED 2.0 panelů a to do konce roku 2025. Ačkoliv si průmysl myslí, že nynější ověřování jedním otiskem prstů je dostatečně bezpečné pro ověření platby, tak si představte, jak bezpečné by to bylo, kdybyste museli k ověření použít více prstů. Obejít takový mechanismus by bylo velmi složité.

Apple započal otisky prstů v mobilním telefonu a to v roce 2012, kdy firma Apple zakoupila společnost AuthenTec, která se tímto zaobírala. Nyní to vypadá, že Samsung bude první, který nabídne AIO ověření více prstů a zvýší tak zabezpečení data ve vašem telefonu na maximum.