Vypnout reklamy

Samsung chce použít AMD nebo Nvidia GPU v jeho Exynos chipsetech

Na svět se dostala nová exkluzivní zpráva, která pochází hluboko z firmy Samsung. Právě Samsung chce přestat používat ARM-Mali GPU ve svých Exynos chipsetech a začít místo toho používat Nvidia nebo AMD. Technologie Heterogeneous System Architecture (HSA) AMD ještě nemohou využít, protože právě jejich Polaris architektura je použita v PS4 Pro. Takže jsou tady stále informace, […]

Samsung Galaxy S9 Exynos chipset po celém světě

Na svět se dostala nová exkluzivní zpráva, která pochází hluboko z firmy Samsung. Právě Samsung chce přestat používat ARM-Mali GPU ve svých Exynos chipsetech a začít místo toho používat Nvidia nebo AMD.

Technologie Heterogeneous System Architecture (HSA)

AMD ještě nemohou využít, protože právě jejich Polaris architektura je použita v PS4 Pro. Takže jsou tady stále informace, že ještě v roce budeme vídat na chipsetech Exynost GPU Mali. Ale s tím rozdílem, že zde bude zavedena nová technologie Heterogeneous System Architecture (HSA). Tato nová technologie nechá CPU a GPU sdílet paměť a také úkoly, aby se zlepšil výkon.

Poté v roce 2018 budeme pravděpodobně moci vidět vlastní GPU od Samsungu nebo licencované GPU od AMD nebo Nvidia.

Exynos chipset na všech telefonech po celém světě od roku 2018?

Další zpráva je ohledně Exynos chipsetu pro celý trh. Již nebude na US trhu Qualcomm, ale tak stejně jako na EU trhu bude použit chipset Exynos. Mělo by se tak stát u Galaxy S9.

Samsung tak chce naprosto pohřbít chipset Qualcomm a využívat jen své.

Nejedná se o potvrzené informace, ale je pravděpodobné, že tímto krokem se Samsung vydá. Samsung totiž má i svůj vlastní operační systém Tizen. A určitě je lepší použít něco přímo svého než univerzálního.