Vypnout reklamy

Samsung chystá novinky pro telefon Galaxy S22?

Vypadá to, že Samsung chystá revoluční kameru a to díky pohyblivému dílčímu displeji, který je neviditelný a to v případě, kdy se fotoaparát nepoužívá.

Již delší dobu se například používal výřez v displeji a následovala díra v displeji. Spousta výrobců aplikuje fotoaparát pod displejem, ale na úkor kvality fotek, ale i samotného displeje, který je pak okolo této kamery v horší kvalitě.

Fotoaparát lze použít pod displejem za určitých podmínek a to jen, pokud se jedná o OLED displej, tedy pokud je displej průhledný. U LCD obrazovky nic takového použít nejde.

Nicméně Oppo a Xiaomi již zkusilo představit prototyp chytrého telefonu s kamerou pod obrazovkou. ZTE pak vydala Axon 20 5G, což je telefon se selfie kamerou pod displejem. Používá speciální film a antireflexní vrstvu. Nicméně kvalita selfie kamery není nikterak skvělá a fotoaparát lze stále zahlédnout (záleží, co se na displeji vykresluje).

Pod displejem je nyní snímač otisků prstů, což není podle výrobce nic obtížného, ale kamerový systém již obtížný je a Samsung proto vyvíjí novou technologií, která nebude snižovat kvalitu fotek a zároveň se bude chovat jako další displej.

Patent od Samsungu

19. června 2020 společnost Samsung zaregistrovala patent na elektronické zařízení včetně vedlejšího displej. Dokumentace pak byla zveřejněna na štědrý den. Telefon má průhlednou oblast nahoře uprostřed telefonu. Je tam umístěn druhý displej, je nazýván jako dílčí displej a má integrovaný duální fotoaparát a LED blesk. Kamera pro biometrické ověřování se snímačem duhovky. Druhá kamera pro pořizování fotografie a videa.

Vše se chová tak, že při aktivaci se druhý displej stáhne a bude k dispozici kamera. Výhodou je, že světlo a vše okolo dopadá přímo ne senzory, takže nic ničemu nepřekáží. Pokud je kamera deaktivovaná, tak se vysune právě druhý dílčí displej.

Navíc nemusí být viditelný vždy celý kamerový modul, ale dílčí displej se může pohybovat do stran. Pokud tedy nepoužívá biometrické ověření, tak tuto kameru neuvidí a bude k vidění pouze selfie kamera.

Tento přesun může uživatel zahájit také ručně. V tlačítku pro napájení je přidaná funkce pro ovládání tohoto vedlejšího displeje. Displej je vybaven i dotykem.

Druhý displej pak zobrazuje notifikace, čas nebo třeba stav baterie. Dokumentace uvádí i možnost použití Samsung S Pen.

Zdroj