Vypnout reklamy

Samsung, Ciso a Orange na MWC 2019 s dronem

Tyto tři společnosti se spojují a snaží se o vývoj sítě 5G krom toho představují pilotní dron a průmyslového robota s nízkou odezvou a vysokou rychlostí. To vše přes 5G síť.

Samsung, Cisco a Orange na veletrhu MWC 2019 v Barcelóně představily dva slibné příklady praktického využití v průmyslovém odvětví a to se sítí 5G. Jedná se o drona a průmyslového robota.

Samsung 5G síť ve spolupráci CISCO
Samsung 5G síť ve spolupráci CISCO

Dron využívá přednosti 5G sítě a disponuje kvalitním videosystémem s nízkou odezvou. Dron se nachází ve venkovním prostoru datového centra Orange a je vybaven směrovačem 5G (CPE), který slouží k předávání příkazu směrem k dronu.

Použití technologie 5G v průmyslovém robotu

Samsung 5G síť ve spolupráci CISCO
Samsung 5G síť ve spolupráci CISCO

Autonomní robot přepravující výrobní díly živě vysílá video přenos z Full HD kamery. Můžete tak dálkově sledovat robota a případně zareagovat pokud bude potřeba. Video a příkazy k ovládání jsou přenášeny prostřednictvím sítě 5G. Právě tyto ukázky představují spolehlivost využití této sítě v průmyslovém odvětví.

Aby 5G síť mohla na MWC fungovat, tak společnost Samsung a Cisco spojily své síly. Samsung použil řešení 5G včetně virtualizované sítě RAN. Platforma Ultra Gateway společnosti Cisco má na starosti základní virtualizaci paketů v sítích 5G a funguje jako nadstavba infrastruktury Cisco NFC zajištující zvýšené přenosové rychlosti i flexibilitu. S využitím pásma milimetrové vlny, kam se řadí i pásmo na frekvenci 26GHz.

Zdroj: Tisková zpráva