Samsung Exynos 5300 | Maximální flexibilita s 5G modemem od Samsung Semiconductor

Získejte rychlost 5G až 10 Gb/s s novým modemem Exynos 5300 od Samsung Semiconductor. Podporuje SA a NSA sítě a čipové sady pro maximální flexibilitu. Čtěte více o tomto bezprecedentním modemu 5G.

Samsung Semiconductor nedávno představil svůj nový modem Exynos 5300, modem podporující 5G na frekvenci sub-6GHz a mmWave s bezprecedentní rychlostí stahování až 10 Gb/s a odesílání až 3,87 Gb/s. Podporuje jak SA (samostatné), tak NSA (nesamostatné) sítě 5G, což umožňuje jeho konfiguraci pro práci s různými čipovými sadami.

Jedná se o první modem, který je vyroben na 4nm procesu EUV společnosti Samsung Foundry, což by mělo přinést výrazné zvýšení energetické účinnosti a delší výdrž baterie. V tomto příspěvku na blogu se budeme zabývat vlastnostmi nového modemu Exynos 5300 a tím, co znamená pro technologické nadšence.

Modem Exynos 5300 je jednou z nejnovějších nabídek společnosti Samsung, pokud jde o modemy, a může se pochlubit působivou rychlostí stahování až 10 Gb/s a odesílání až 3,87 Gb/s s podporou sítí 5G SA (samostatné) i NSA (nesamostatné). Podporuje také nejnovější standard 3GPP 5G NR Release 16, který zajišťuje kompatibilitu s budoucími generacemi mobilních zařízení. Nový 4nm EUV proces použitý k výrobě modemu by měl přinést lepší energetickou účinnost, delší výdrž baterie a vyšší výkon než předchozí generace.

Nový modem má vestavěné rozhraní PCIe, které mu umožňuje připojení k různým čipovým sadám, jako je Snapdragon 865 od Qualcommu nebo čipová sada Tensor 3 od společnosti Google, o které se hovoří jako o premiéře v připravované řadě Pixel 8. Díky tomu je neuvěřitelně univerzální, protože jej lze použít v široké škále aplikací od chytrých telefonů po notebooky a zařízení internetu věcí. Modem je navíc zpětně kompatibilní se sítěmi 2G/3G/4G, takže můžete získat spolehlivý přístup k internetu i v případě, že ve vaší oblasti ještě nejsou k dispozici sítě 5G.

Modem Exynos 5300 podporuje také funkce globálního roamingu, takže můžete být připojeni i na cestách po celém světě, aniž byste museli měnit SIM karty nebo kupovat drahé roamingové balíčky od svého operátora. Je také vybaven pokročilými bezpečnostními protokoly, jako je ověřování eSIM, a také integrovanými technologiemi umělé inteligence pro lepší optimalizaci sítě a lepší uživatelský zážitek.

Celkově vypadá modem Exynos 5300 od společnosti Samsung jako slibná technologie, která by mohla způsobit revoluci v používání našich mobilních zařízení tím, že poskytne vyšší rychlost stahování, delší výdrž baterie, lepší energetickou účinnost, možnosti globálního roamingu, pokročilé bezpečnostní protokoly a integrované technologie umělé inteligence pro lepší optimalizaci sítě a lepší uživatelské zkušenosti. To je skvělá zpráva pro technické nadšence, kteří chtějí rychlejší přístup k internetu ve svých zařízeních, aniž by obětovali výdrž baterie nebo výkon. Teď už jen musíme počkat na potvrzení, která čipová sada bude tento výkonný modem obsahovat – některé zvěsti naznačují čipovou sadu Tensor 3 společnosti Google, ale to ukáže až čas!