Vypnout reklamy

Samsung Galaxy A54 vs. Nothing Phone 2: Co nabízí v rozpočtu?

V posledních letech se budget smartphony dostaly daleko a dva zařízení, která se vynořují jako nejlepší, jsou Samsung a nedávno založená společnost Nothing. Galaxy A54, jeden z našich oblíbených budget smartphonů,…

Samsung Galaxy A54 vs. Nothing Phone 2: Co nabízí v rozpočtu?

V posledních letech se budget smartphony dostaly daleko a dva zařízení, která se vynořují jako nejlepší, jsou Samsung a nedávno založená společnost Nothing. Galaxy A54, jeden z našich oblíbených budget smartphonů, a Nothing Phone 2, významný vlajkový model, jsou hlavním tématem diskuzí. To, co dělá každé z těchto zařízení jedinečným, je to, že jsou cenově dostupné a na hardwaru nešetří. Nabízejí hladký a spolehlivý software, několik let aktualizací, slušné fotoaparáty a baterii, která vydrží celý den. Bez dalšího odmlouvání se pojďme podívat na tyto dva zajímavé přístroje.

Samsung Galaxy A54 se může pochlubit kvalitním 6.5palcovým LCD displejem s FHD+ rozlišením a 120Hz obnovovací frekvencí. Pohání ho procesor Exynos 880 společně s 6GB RAM a 128GB interní pamětí, kterou lze rozšířit pomocí microSD karty. Telefon běží na Androidu 12 se skini One UI. Co se týče fotoaparátu, má zadní čtveřici snímačů (64MP hlavní, 12MP ultraširokoúhlý, 5MP makro a 5MP hloubkový) a přední 32MP selfie kameru. Baterie má kapacitu 5000mAh a podporuje rychlé nabíjení 25W.

Na druhé straně stojí Nothing Phone 2, zařízení od nového hráče na trhu. Tento smartphon disponuje 6.78palcovým AMOLED displejem s QHD+ rozlišením a 120Hz obnovovací frekvencí. Je vybaven špičkovým procesorem Snapdragon 8 Gen 1 s 8GB RAM a 128/256GB interní pamětí. Nothing Phone 2 běží na OxygenOS, což je čistý a rychlý software od Nothing. Fotoaparát tvoří zadní trojice snímačů (50MP hlavní, 13MP ultraširokoúhlý a 2MP makro) a přední 32MP selfie kamera. Baterie má kapacitu 5000mAh a podporuje rychlé nabíjení 65W.

Oba tyto telefony nabízejí skvělý výkon za dostupnou cenu. Záleží jen na vás, jestli preferujete Samsungův design a One UI nebo raději novou značku Nothing s OxygenOS. Každopádně se můžete spolehnout na bezproblémový provoz, kvalitní fotoaparát a dlouhou výdrž baterie.

FAQ:

1. Jak dlouho dostávají oba telefony aktualizace?
Oba telefony se mohou pochlubit několika lety aktualizací softwaru.

2. Jaké kapacity mají baterie obou zařízení?
Oba telefony mají baterie s kapacitou 5000mAh.

3. Jakou obnovovací frekvenci mají displeje těchto smartphonů?
Oba displeje mají obnovovací frekvenci 120Hz.

Zdroj: https://www.androidpolice.com/samsung-galaxy-a54-vs-nothing-phone-2/