Vypnout reklamy

Samsung Galaxy A71 zklamal v testu DxOMark

Vydáno dne: 25.4.2020

Samsung Galaxy A71 docela zklamal v testu fotoaparátu v DxOMark. Nedosahuje takových výsledku, jakých dosahují jeho konkurenti.

Test DxOMark ukazuje výkon fotoaparátu a u nového Galaxy A71 to není nic skvělého. Fotoaparát obdržel průměrné skóre a byl daleko za telefony ve stejné třídě.

Telefon se dá porovnat s Galaxy A50, který patřil do tříd střední třídy a to s Moto One Zoom a Nokia 7.2.

Kamera o rozlišení 64MPx nabízí zajímavý dynamický rozsah a poráží tak iPhone 11 a Pixel 3a. Barvy jsou taktéž v pohodě. Problém je totiž jinde.

Samsung Galaxy A71
Samsung Galaxy A71

I přes velké rozlišení, které telefon má, tak nemá moc detailní fotografie. Uzávěrka při větší tmě je příliš dlouhá a fotografie za nízkého světla jsou hodně špatné. To stejné platí i o automatickém ostření, které je hodně daleko před slovem perfektní.

Širokoúhlý fotoaparát je celkem široký a má velký záběr. Problémem tohoto 12MPx senzoru je ten, že dynamický rozsah uvnitř není příliš dobrý.

Galaxy A71 nedisponuje teleskopickou kamerou. Ale má hloubkový senzor a makro.

Co video? Také nic moc…

Co se týče skóre videa, tak zde je 74 bodů. Což také není žádná výhra. Telefon disponuj elektronickou stabilizací obrazu. Nicméně dynamický rozsah je limitován a ani 4K videa nemají nikterak velké detaily.

Zdroj

Další zajímavé příspěvky
Samsung Galaxy A71 5G a Galaxy A51 5G
Samsung Galaxy A51 a A71 5G

Nové telefony Samsung Galaxy A71 5G a Galaxy A51 5G se dostávají pomalu na trh. Nejprve do US a pak Přečíst si více

Samsung Galaxy A71 5G se zastavil na certifikačním úřadě TENAA
Samsung Galaxy A71

Samsung Galaxy A71 5G je na certifikačním úřadě TENAA. Pojďme se podívat, jaké specifikace si pro nás přichystal a co Přečíst si více

Samsung Galaxy A71 5G na Geekbench
Samsung Galaxy A71

Nový telefon určený do střední třídy mobilních telefonu Samsung Galaxy A71 míří na trh s 5G verzí. Nyní je k Přečíst si více

Samsung v Česku spustil prodej Galaxy S10 Lite, Note 10 Lite a Galaxy A71
Galaxy S10 Lite

Prodej nových telefonu Galaxy S10 Lite, Note 10 Lite, Galaxy A71 dorazil do české republiky. Nyní je můžete vidět v Přečíst si více