Samsung Galaxy A71 zklamal v testu DxOMark

Samsung Galaxy A71 docela zklamal v testu fotoaparátu v DxOMark. Nedosahuje takových výsledku, jakých dosahují jeho konkurenti.
Samsung Galaxy A71

Test DxOMark ukazuje výkon fotoaparátu a u nového Galaxy A71 to není nic skvělého. Fotoaparát obdržel průměrné skóre a byl daleko za telefony ve stejné třídě.

Telefon se dá porovnat s Galaxy A50, který patřil do tříd střední třídy a to s Moto One Zoom a Nokia 7.2.

Kamera o rozlišení 64MPx nabízí zajímavý dynamický rozsah a poráží tak iPhone 11 a Pixel 3a. Barvy jsou taktéž v pohodě. Problém je totiž jinde.

Samsung Galaxy A71
Samsung Galaxy A71

I přes velké rozlišení, které telefon má, tak nemá moc detailní fotografie. Uzávěrka při větší tmě je příliš dlouhá a fotografie za nízkého světla jsou hodně špatné. To stejné platí i o automatickém ostření, které je hodně daleko před slovem perfektní.

Širokoúhlý fotoaparát je celkem široký a má velký záběr. Problémem tohoto 12MPx senzoru je ten, že dynamický rozsah uvnitř není příliš dobrý.

Galaxy A71 nedisponuje teleskopickou kamerou. Ale má hloubkový senzor a makro.

Co video? Také nic moc…

Co se týče skóre videa, tak zde je 74 bodů. Což také není žádná výhra. Telefon disponuj elektronickou stabilizací obrazu. Nicméně dynamický rozsah je limitován a ani 4K videa nemají nikterak velké detaily.

Zdroj