Samsung Galaxy Note 7 se dá velmi lehce poškrábat

Na internetu se objevilo video, které poukazuje na to, jak lehce se dá Samsung Galaxy Note 7 poškrábat. Právě tento mobilní telefon disponuje novinkou Gorilla Glass 5, která by měla vydržet mnohem více, než předchozí. Na jiných zařízeních se displej poškrabe někde na úrovní 5 až 6, tak u novinky Gorilla Glass 5 a Note […]

Gorilla Glass 5 - test

Na internetu se objevilo video, které poukazuje na to, jak lehce se dá Samsung Galaxy Note 7 poškrábat. Právě tento mobilní telefon disponuje novinkou Gorilla Glass 5, která by měla vydržet mnohem více, než předchozí.

Na jiných zařízeních se displej poškrabe někde na úrovní 5 až 6, tak u novinky Gorilla Glass 5 a Note 7 se stalo už u třetí stupnice tvrdosti.

Test Gorilla Glass 5 a viditelné škrábance

Vše je měřeno podle Mohsové stupnice tvrdosti, kde 10 představuje diamant. Podle všeho tak displej Galaxy Note 7 poškrabete jakýmkoliv materiálem, který je tvrdší jako plast. To můžete vidět i na samotném videu níže.

Na tuto skutečnost odpovídá společnosti Corning, která tyto ochranné skla vyrábí. Právě Gorilla Glass 5 měla být lepší, než ta předchozí, ale podle testu tomu tak nevypadá.

Vyjádření společnosti Corning k videu

Podle společnosti Corning není tento test legitimní, protože autor neuvádí jaký regulovaný tlak na displej vyvíjel. Další důvod je ten, že při slabších materiálech se může odlupovat kousky materiálu a zůstavat na skle. Jenže autor videa displej i utřel a škrábance na něm zůstaly.

Určitě to jsou škrábance, protože ty stejné škrábance jsme už viděli i v reálu na svých mobilních telefonech

zdroj: Androidauthority.com