Vypnout reklamy

Samsung Galaxy S10 5G má skvělou kameru podle DxOMark

Vydáno dne: 19.4.2019

Samsung Galaxy S10 5G má skvělý fotoaparát a lepší, než Galaxy S10+. Tomuto skóre vděčí lepší softwarovou optimalizací.

Samsung Galaxy S10 5G je králem mezi fotoaparáty na DxOMark. Zadní kamera obdržela 112 bodů (což je stejně, jako Huawei P30 Pro) a selfie kamera obdržela 97 bodů. Zadní kamera taktéž získala vysoké skóre pro video nahrávání.

Samsung Galaxy S10 5G
Samsung Galaxy S10 5G

Zajímavé je také to, že model 5G získal vyšší bodové ohodnocení, než telefon Samsung Galaxy S10+ a to i přesto, že mají podobný hardware. Jediným rozdílem je ToF senzor na zadní straně oproti Galaxy S10+. Což je zase nápomocen ve tvorbě videa s bokeh efektem. Je tedy možné, že vyšší bodové ohodnocení je dáno lepší softwarovou optimalizací.

5G model je lepší třeba v zoom, bokeh a focení bleskem. V kombinaci s videem, kde je lepší video nahrávání, ostřejší textury, barevná reprodukce a další vylepšení, tak získává telefon 100 bodů.

Samsung začal používat teleskopický senzor namísto ultra širokoúhlého senzoru pro bokeh efekt. ToF senzor není pro fotky s bokeh efektem použit.

Selfie kamera

Samsung Galaxy S10 5G na DxOMark
Samsung Galaxy S10 5G na DxOMark

Selfie kamera získala 97 bodů. Hardwarově je telefon stejný, takže zlepšení je pouze softwarově a to zájmena v oblasti video nahrávání.

Zdroj

Můžeš to zkusit vyhledat

Buroň Tomáš