Vypnout reklamy

Samsung Galaxy S11 dorazí s 5nm čipem

Vydáno dne: 17.5.2019

Samsung dorazí s 5nm čipem v telefonu Samsung Galaxy S11 a pravděpodobně v Note 11 dorazí s novým 3nm čipem.

Samsung je největší výrobce mobilních čipů a přesune se tak ze 7nm výrobního procesu s EUV na další generaci výrobního procesu. V dnešním videu vidíme, že Samsung se přesouvá na nový výrobní proces a podle všeho 5nm proces je již odzkoušen.

Samsung před několika lety sdělil, že nejsou žádné překážky až do dob 5nm výrobního procesu. Tím pádem všichni výrobci čipů narážejí na materiální problém se kterým se musí poprat. Samsung má novou technologií, GAA na 3nm procesu.

Nový GAA proces bude adaptován v nejnovějších generačních aplikací, jako jsou mobily, sítě, automobily, umělá inteligence, IoT. Proces implementace nové technologie je rychlejší, než očekávali a může být použit z FinFET čipů a přenesou ho na nový GAA proces. Prvně však Samsung míří na 6nm výrobní proces a pak zavítá na 5nm výrobní proces v první polovině roku 2020 a zrovna na čas vydání Galaxy S11.

3nm proces
3nm proces vs 7nm

4nm výrobní proces pak bude dostupný ke konci roku s možnou implementací do zařízení ve druhé polovině roku 2020. Revoluční 3nm čip bude rezervován pro telefon Note 11.

Teď záleží, jestli se dají čipy ještě více zmenšovat.

Můžeš to zkusit vyhledat

Buroň Tomáš