Vypnout reklamy

Samsung Galaxy S11 má kódové označení

Vydáno dne: 21.5.2019

Samsung Galaxy S11 má již kódové označení, což znamená, že na něm firma již pracuje. Telefon má vyjít příští rok s novým 5nm čipem.

Samsung Galaxy S10 není ani 3 měsíce na trhu a mezitím už jsme se dostali zase na 3 měsíce k vydání nového Note 10. Samsung pracuje na novém telefonu Galaxy S11.

Právě telefon Samsung Galaxy S11 bude mít interní označení podle slavného Španělského malíře. Podle uživatele Ice Universe bude mít první vlajkový telefon v roce 2020 kódové označení Picasso. Samsung Galaxy S8, Galaxy S9 a S10 byly pojmenované jako “Dream”, “Star”, a “Beyond”. Samsung Galaxy S11 perfektně zapadne do schéma série Galaxy. Telefon Galaxy Note 10 se nazývá interně jako “Da Vinci”.

Nicméně ohledně telefonu Galaxy S11 nebylo nic odhaleno.

Design a kamera

Je hodně možné, že Galaxy S11 bude mít vylepšený design i kameru. Samsung se netají tím, že se snaží vyvinout displej, který bude zcela bez výřezu, díry v displeji, pop-up kamery nebo jiných mechanizmů. Design bude tentokrát zaměřeny tak, že vše bude pod displejem.

Samsung Galaxy S10 5G telefon oficiálně
Samsung Galaxy S10 5G telefon oficiálně

Není jisté, jestli firma přidá další senzory pro kamery na zadní straně. Možná Galaxy S11e bude mít teleskopický senzor a S11 a S11+ bude mít nový ToF senzor pro lepší bokeh efekty.

Čip

Čip Exynos 9820
Čip Exynos 9820

Co se týče čipu, tak v té době bude možná 5nm čip na kterém Samsung již pracuje. Výkonově by takový čip měl být o 15% vyšší oproti 7nm čipu. Krom toho je lepší využitelnost energie o 20% a zmenšení čipu o 45%.

V případě, že do té doby se Samsungu nepodaří vyrobit 5nm čip, tak bude muset použít 7nm.

Buroň Tomáš