Samsung Galaxy S11 s 3D zakřiveným displejem?

Možná takhle bude vypadat nový telefon Samsung Galaxy S11 nebo až S12. Nicméně Samsung se snaží inovovat své telefony, aby neztratil své prvenství.

Samsung Galaxy S11

K dispozici máme další patent od Samsungu, který rozprostírá celý displej do stran. Kamera a další senzory jsou již umístěny pod displejem. Bude to nějaká odlehčená verze pro nový vlajkový telefon S11?

Hrany mobilních telefonu v posledních letech vůbec nejsou. Nová řešení a technologie umožňují vložit senzory pod displej. K dispozici je třeba vysouvací kamera, otočná kamera a díra v displeji. Pomalu se dostává i na řadu umístění senzoru pod displej.

Samsung si nechal patentovat telefon bez hranic s pomocí flexibilního displeje. Samsung v tomto patentu vidí budoucnost. Nový patent totiž podrobně vysvětluje, jak by mohla být taková obrazovka implementována. Celkově telefon vypadá jako z budoucnosti.

Samsung patent
Samsung patent

Na patentu můžeme vidět kulatý chytrý telefon s plochou obrazovkou a se čtyřmi zakřivenými stranami. Tímto designem se vytváří tzv. 3D design. Patent nám ukazuje dva různé modely, kde první model má okraj telefonu o něco silnější, než tomu je u druhého modelu.

Zadní strana je vyrobena ze skla, ale v patentu stojí, že může použit i jiný materiál. K dispozici taktéž bude bezdrátové nabíjení.

Celkový návrh designu má mít za následek jednodušší uchopení mobilního telefonu. Přední kamera je implementovaná pod zobrazovací části a snímač otisků taktéž.

Na zadní straně lze mít několik objektivů, které jsou umístěny uprostřed krytu.

Budoucnost chytrých telefonu Samsung

Už nějakou dobu tady máme zakřivení displeje mobilního telefonu Samsung. Telefon tak nemá skoro žádný rámeček a je na bocích zahnutý. Samsung Galaxy S10 uveden na trh v letošním roce s Galaxy Note 10 (Pro) mají právě tyto okraje vlevo i vpravo zahnuté. Hrany tohoto patentovaného zařízení jsou zakřivené i v horní a spodní části.

Samsung Galaxy S11
Samsung Galaxy S11

Je tedy možné, že i konečný telefon bude mít odlišný počet senzorů oproti tomuto patentu, který vidíme. Telefon S10 Plus disponuje třemi kamerami na zadní straně a u 5G modelu je dokonce i čtvrtá kamera.

Podle všeho se má nový design objevit až s telefonem Samsung Galaxy S11 a možná přesně podle patentu bude vypadat až Galaxy S12, který má projít modernizací svého designu.

Samsung Galaxy S11
Samsung Galaxy S11

Samsung musí inovovat rychleji

Samsung si je vědom, aby se udržel jedničkou na trhu, tak musí zrychlit své tempo technologických inovací, protože v opačném případě převezme vůdčí roli Huawei, Oppo a Xiaomi. Třeba snímač otisků pod displejem byl v minulosti jako první na telefonech Vivo, což je Čínská značka a až poté tento snímač umístili do svých Samsung telefonu.

Záleží, jestli rychlost je dostačující a Čína není rychlejší. Firma Apple bohužel už v dnešní době inovacím nestačí a kdo ví, kde za pár let bude. I přesto, že právě Apple stojí za zrodem těchto chytrých telefonu z roku 2008.

Zdroj