Vypnout reklamy

K dispozici máme informace o kameře telefonu Samsung Galaxy S20+ a potvrzuje se nám, že nejvyšší verze fotoaparátu bude pouze u Galaxy S20 Ultra.

25.1.2020

Samsung Galaxy S20+ a jeho kamerové funkce

Nejnovější únik informací nám lehce prozradí specifikace nového telefonu Galaxy S20 série. Krom toho máme k dispozici i samotné živé fotografie. Mnohem víc pak uvidíme na Samsung Unpacked události v únoru.

Fotografie byla získána od Max Winebach z XDA Developers. Právě on získal fotografií z aplikace mobilního telefonu, který má 12MPx senzor Sony IMX 555. Je tady také informace ohledně existence 64MPx kamery, což je senzor Samsung ISOCell S5KGW2. K čemu senzor bude sloužit není jisté. Vypadá to tedy na kombinaci 64MPx senzoru, 2x 12MPx senzoru a ToF jednotky (snímání hloubky scén a tvorba bokeh efektů).

Geekbench foto
Geekbench foto

Senzor 108MPx pouze u Ultra verze

Senzor se 108MPx, který jsme mohli vidět, tak bude jen u Galaxy S20 Ultra, ale nikoliv u standardní verze Galaxy S20 a S20+. Je potvrzená teleskopická kamera s 3x optickým zoom a dohromady má 30x zoom. Další dvě kamery, které by měly být v telefonu jsou velkou neznámou. Avšak selfie kamera by měla být stejná jako u Galaxy S10 s 10MPx.

Jaké módy fotoaparát Galaxy S20+ má?

Ve video nastavení telefonu pak bude 8K nahrávání při 30fps. Další video nahrávání je pak 4K a to jak přední, tak i zadní kamerou se zapnutým HDR a 60fps.

Funkce smart selfie angle pro lepší záběr

Dále je zde funkce pro selfie kameru, která se nazývá “smart selfie angle”. Ta se dokáže přetvořit na širokoúhlou kameru ve chvíli, kdy bude na fotce víc jak 2 lidé.

Smart selfie angle
Smart selfie angle

Nechybí mód “single take photo”, který automaticky fotí telefon po dobu několika sekund a vytvoří tak sekvenci.

Tento rok se Galaxy S20 série opravdu předvede a to jak po boku funkčnosti, tak i hardwaru.

Samotný telefon pak má 6.7 palcový dynamický AMOLED displej. Nabídne velkou baterií o velikosti 5000mAh s rychlým nabíjením 45W.

Zdroj

Buroň Tomáš