Vypnout reklamy

Samsung Galaxy S23 bude mít funkci pro komunikaci přes satelit

Samsung umožní komunikovat přes satelit s telefony série S23. Má sloužit jako SOS funkce, která umožní posílat krátké zprávy nebo fotky v případě,

Samsung se pravděpodobně inspiroval právě u Apple, protože i ta chce umožnit satelitní komunikaci pro své chytré telefony. Podle Applu má jít o tzv. SOS funkci, která funguje právě na iPhone 14 a iPhone 14 Pro a spolupracují tak s Globalstar.

Samsung podle všeho spolupracuje s Iridium, který má přinést satelitní komunikaci pro Galaxy S23 sérií. Iridium je 66-strong satelit na nízké orbitě Země, který umožní přenášet hlas a data. Samsung pracuje na několika technických výzvách k tomu, aby satelitní komunikaci přivedl na telefony a to již dva roky. Vypadá to, že konečně na to přišel a je připraven funkci vydat na Samsung Galaxy S23.

Podle informací bude umožněno skrze satelit odesílat krátké textové zprávy a malé obrázky. Jestliže jste v minulosti viděli satelitní telefon, tak největším problémem je anténa, která musela být zmenšena a umístěna do telefonu.

Samsung neočekává nějaký průlom u sebe doma, ale může se tato funkce hodin v Evropě, Americe, Rusku, Číně, kde infrastruktura telekomunikací není nějak extra skvělá a v některých případech jsou hluchá místa.