Vypnout reklamy

Samsung Galaxy S23 bude mít vylepšený systém chlazení

Samsung dorazí v telefonech Galaxy S23 s čipy Snapdragon 8 Gen 2, avšak podle nedávných testů to vypadalo, že je problém s přehříváním.

Pro hráče to znamená více výkonu a celkově to bude znamenat zlepšení. Všechny telefony Samsung Galaxy S23 budou navíc pouze s tímto čipem a žádný Exynos tento rok nebude. Má tak dojít ke zlepšení výkon pro zákazníky v Evropě a zároveň u Qualcomm čipů nedochází ke snižování výkonu díky vysoké teplotě.

Na internetu totiž proběhla informace o testu čipu Snapdragon 8 Gen 2, kde se všem zdálo, že Samsung snižuje výkon v testu a to právě kvůli přehřívání. Asi to byla i pravda, jelikož tento čip v telefonech Samsung je navíc přetaktovaný a nejde jen tak o standardní čip.

Samsung se tak zaměřil právě na chlazení, které má být lepší, než u Galaxy S22. Podle všeho Samsung vyřešil problémy s přehříváním, a tak nedochází ke snižování výkonu procesoru v čase. Díky tomu se prodlužuje i životnost baterie, protože teplo právě tuto životnost snižuje. Dále dochází o 36% zlepšení výkonu oproti předchozí generaci čipů a v oblasti grafiky dokonce o 48% nárůst.

Samotný telefon Galaxy S23 již bude před-nainstalován s One UI 5.1 a Android 13. Nová verze One UI od Samsungu má za úkol umožnit jednodušší ovládání a to tak, že uživatel snadno dosáhne na věci na obrazovce, které jsou většinou umístěný mimo dosažitelné pole, když telefon držíte v jedné ruce a displej je velký.