Samsung Galaxy S23 se Snapdragon 8 Gen 2 zaměří na výdrž baterie

Qualcomm udělá vše proto, aby efektivita využití energie baterie byla co nejlepší a tedy mohl telefon déle fungovat. Má k tomu dopomoci právě druhá generace čipu Snapdragon 8. Ta se má objevit v telefonu Galaxy S23.

Snapdragon 8 Gen 1 je v telefonech S22 a vylepšená verze Snapdragon 8+ Gen 1 je upgrade, který má sice silnější procesor, ale je na druhou stranu více energetický náročný a také více hřeje (není se čemu divit, protože jde jen o přetaktovaný čip, nikoliv zcela nový výrobek).

O výrobu Snapdragon 8 Gen 2 se stará ten nejlepší tým, který stal za zrozením Snapdragon 835, který patřil mezi nejlepší. Tento čip byl předtím postaven na 10nm procesu a nyní se vyrábí na 4nm a přecházíme pomalu na 3nm proces.

Druhá generace Snapdragon 8 bude postavena na 4nm TSMC výrobním procesu, což má zlepšit spotřebu energie. Nová generace čipu je známá pod kódovým označením Kailua a má modelové číslo SM8550. Má mít jeden výkonný čip Cortex-X3 a nabídne o 25% vyšší výkon oproti X1 se Snapdragon 8 Gen 1 a dále dvě jádra Cortex-A715, dvě jádra COrtex-A710 a tři Cortex-A510.